’da 6 saatlik zirve

Futbol federasyonu dün önemli gündem maddeleriyle toplandı. Alt liglerin başlatılması kararı alınırken, ’in yeni sezonu için tarih belirlenemedi. Yabancı konusundaki çalışmalar ise devam edecek

Giriş Tarihi: 26.6.2020 ABONE OL
Riva’da 6 saatlik zirve
TFF yönetimi dün Riva'da 6 saat süren bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda Süper Lig'de yeni sezonun tarihi, 2. ve 3. liglerin kaderi ile yabancı meselesi de masaya yatırıldı. Kulüpler Birliği'nin, liglerin eylül ayında başlamasını istediği öğrenildi. TFF ise başlangıç tarihi için ağustosun 3. haftasını işaret etti. Gerekçe olarak ise milli oyuncuların daha iyi hazırlanmasını gösterdi.

2. VE 3. LİGLER 18 TEMMUZ'DA START ALIYOR
Yeni sezonun tarihinin daha sonra belirleneceği bildirildi. Toplantıda alt liglerin ise devamına karar verildi. 2. ve 3. lig temsilcilerinden bir kısmı maçların iptalini istemişti. Ancak dün yapılan görüşmelerde oynanması yönünde mutabakat sağlanınca TFF de alt liglerin 18 Temmuz'da başlatılacağını duyurdu. Zirvede yabancı oyuncu taslağı da gündeme geldi. Daha önce konuşulan 8+2+2 sistemi masaya yatırıldı. Bu çalışmanın koordineli bir şekilde devam edeceği belirtildi. Bu arada yayıncı kuruluşla gelecek sezon için görüş alışverişinde bulunma kararı alındı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Riva’da 6 saatlik zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA