Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzman aranıyor!

Futbolcunun tükürüp tükürmediğine kim karar verecek? Tükürük uzmanı kim? Kurullar tükürmüş dediklerinde Galatasaray ayağa kalkmayacak mı?

Melo'nun hareketi ile Meireles'inki çok benziyor. Brezilyalı "Çocuklarımın üzerine yemin ediyorum" diyebilecek kadar ya emin ya da günahkar.

Ya Melo'nun cezası da 'tükürük yok' deyip kaldırılırsa? O zaman iki hakemle birlikte tüm hakemler rezil ve kepaze duruma düşecekler.

Pazar günü TT Arena'da Türk futbolundaki ikinci tükürük olayı yaşandı. Felipe Melo'ya ve Hasan Şaş'a göre tükürük yok, üstelik Melo "Çocuklarımın üzerine yemin ediyorum" diyebilecek kadar ya emin ya da günahkar. Fakat işin garibi şu; son 1.5 ayda iki yabancı futbolcu hakemlere göre tükürdüler. Ama bu iki tükürük olayını da futbolcular ne yazık ki şiddetle reddettiler.
Asıl sıkıntılı olan ceza veren kurumların bu olayı sulandırması ve Türk futbolunda derin bir yara açmalarıdır.
Önce Meireles, hem tükürdü hem de hakemin cinsel tercihini konu alan bir harekette bulundu. Önce 12 maç ceza aldı, sonra 4 maça indiriliverdi. Ve maalesef Halis Özkahya hem yalancı hem de iftiracı konumuna düştü. Üstelik aynı Halis Özkahya Fenerbahçe tarafından Etik Kurulu'na şikayet edildi.
Peki şimdi ne olacak?

REZİL VE KEPAZE!

Aynı ceza kurumları Melo'nun görüntülerini inceleyecek mi? Melo'nun yaptığı hareketle Meireles'in yaptığı hareket birbirine çok benziyor. Ya Melo'nun cezası da 'tükürük yok' deyip kaldırılırsa ne olacak? O zaman iki hakem ve neredeyse tüm hakemler rezil ve kepaze duruma düşecekler. Peki bir futbolcunun tükürüp tükürmediğine kim karar verecek? Bilir kişi kim, tükürük uzmanı kim? Her şey iç içe geçti. Diyelim ki bu kez ceza kurulları "Tamam hakem haklıdır. Melo tükürmüştür" dediklerinde Galatasaray ayağa kalkmayacak mı? Çünkü onlar da kendilerine göre haklı durumlara geçecekler.

NE DESELER DERT...
Hakem raporlarında tükürme eylemi var, görüntülerde tükürme az çok belli oluyor ama iki farklı karar var. İşin çivisi aslında Meireles olaylında çıktı. Futbol Federasyonu ve onun kontrolündeki Tahkim Kurulu maalesef hakem raporunu hiçe sayarak Türk futboluna ve hakemlere ağır bir yara verdiler.
Ve şimdi Melo olayıyla ikinci bir vaka yine önlerinde. Yardan mı geçecekler yoksa serden mi? Tükürük yok deseler dert, var deseler yine dert.
Vah benim futboluma.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzman aranıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN