Birlikte köprüyü geçelim

Giriş Tarihi: 26.3.2013

, Olimpiyat sloganımızı açıklarken, "Doğu ile Batı'nın, Avrupa ile Asya'nın birleştiği İstanbul'da birlikte köprüler kuralım" dedi

, adaylığıyla ilgili sloganı dün açıkladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerine Conrad Otel'de konuşan Kılıç, "İstanbul 2020'nin sloganı 'Bridge Together' yani 'Birlikte Köprüler Kuralım' olacak. İstanbul doğu ile batı, Avrupa ile Asya, medeniyetler, kültürler, inançlar arasında köprüdür. 10 bin yıllık tarihiyle İstanbul bütün farklılıklar arasındaki en önemli medeniyet köprüsüdür. 'Bridge Together' sloganıyla birlikte sadece Türk halkına ve Türkiye'ye değil, olimpik değerlere önem veren bütün insanlığa hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

ANKETLER 'İSTANBUL' DİYOR
Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) bağımsız denetleme kuruluşlarına yaptırdığı araştırmada İstanbul rakiplerine fark attı. IOC'nin en çok önem verdiği 'halk desteği'nde İstanbul'da halkın yüzde 83'ü kentte Olimpiyat yapılmasından yana olduğunu belirtti. Bu sonuçlar komisyonun daha önce gittiği Madrid'de yüzde 76, Tokyo'da ise yüzde 70'te kalmıştı.

BOĞAZ'A YENİ STAT PROJESİ
2020 Olimpiyatları için İstanbul'un tanıtım çalışmaları tüm hızıyla sürerken, yeni projeler de ortaya çıkmaya başladı. Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu'na sunulan tanıtım kitapçığındaki projeye göre Haydarpaşa Tren istasyonunun bulunduğu bölüme geçici bir stat yapılacak.

OLİMPİYAT HEYETİNİ ORMAN KARŞILADI
IOC heyeti dün İnönü Stadı'na da ziyarette bulundu. Olimpiyat Oyunları'nı İstanbul'un kazanması halinde rugby maçlarının oynanması planlanan İnönü'deki ziyarette heyeti Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, teknik direktör Samet Aybaba ile futbolcular İbrahim Toraman, Niang ve kadın basketbol ve voleybol takımlarının kaptanları karşıladı.

BÜTÇE 20 MİLYAR $
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'na sunumunda, 2020 Olimpiyatları için yapılacak tesislerin zamanından önce teslim edileceğini söyledi. Karabel, "Bu projelerin inşaat çalışmalarına ayrılan bütçe 2012 yılı değerleriyle 4,8 milyar dolara karşılık gelmektedir. Aynı süre içerisinde onanmış programlarımıza 20 milyar dolar daha harcayacağız. Bu bütçenin kesinlikle bu iş için kuruşuna kadar harcanacağından herkes emin olabilir. 2000 yılından itibaren yapılan tüm binalarımız da 8-9 şiddetinde depreme dayanıklı olarak planlanmaktadır" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlikte köprüyü geçelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN