Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F.Bahçe, G.Saray'ı evinde alkışlamalı

Büyük bir avantaj yakalayan G.Saray'ın şampiyon olması halinde, kupa seremonisi konusunda çeşitli senaryolar var. G.Saray kupayı Kadıköy'de kaldırmak isterse bu konuda TFF ve F.Bahçe'nin tavrı sizce nasıl olur?
Bence G.Saray, F.Bahçe maçı öncesi şampiyonluğu matematiksel olarak garantilediği takdirde Şükrü Saracoğlu'na bir şampiyon olarak çıkmalıdır. F.Bahçe'ye yakışan ise belki de 100 yıllık futbol tarihimizde hiçbir takımın yapmadığını yapmak olmalıdır. Barcelona-Real Madrid ya da Chelsea- Manchester United gibi büyük rekabetlerde bu olgunluğu zaman zaman görebiliyoruz. Ev sahibi takım oyuncuları şampiyonluğu kaybetseler dahi saha kenarına dizilip şampiyon olan rakipleri sahaya çıkarken alkışlıyorlar. Eğer bu olgunluk Madrid ve Barcelona arasında olabiliyorsa neden F.Bahçe ve G.Saray arasında olmasın? Bu durumu kabul edebilmek ve tatbikata geçirebilmek F.Bahçe için çok zor, bunu kabul ediyorum. Bunu camiaya anlatabilmek ve kabul ettirebilmek daha da zor bunu da anlıyorum. Ama böyle bir olgunluk F.Bahçe tarihine altın harflerle geçer ve gerçekten F.Bahçe-G.Saray rekabetinin aslında müthiş bir dostluk ve müthiş bir centilmenlik öyküsü olduğunu da tüm dünyaya gösterir.
Kadıköy'de kupa almak yeni olayların habercisi olur mu?
Kadıköy'de kupa almanın kimseye faydası yok. Zaten yukarıda belirttiğim olgunluk yaşanacaksa G.Saray kupayı nerede alırsa alsın Türk futbolunda dostluk ve centilmenlik kazanır.

KOCAMAN'A SORMAZLAR MI?
Aykut Kocaman'ın şampiyonluğun büyük oranda kaybedilmesinin ardından yaptığı "Saha içi ve saha dışında G.Saray'ı geçemeyiz" sözlerini nasıl yorumluyorsunuz?
Bu laflar Aykut Kocaman için büyük bir talihsizliktir. Doğrudur, yanlıştır bunu tartışmıyorum. Ama o zaman saha dışında kaybetmemekle neyi kastettiğini açıkça belirtmelidir. İşaret ettiği SPK mı, TFF ile yürütülmüş gizli ilişkiler mi, şike mi ya da başka bir şey mi? Ondan sonra da Kocaman'a sorarlar: Bazı şampiyonluklar saha dışında kazanılıyor ya da bazı kayıplar saha dışı faaliyetlerle ortadan kaldırılabiliyorsa, 3 Temmuz'a neden olan süreçte de Fenerbahçe takımı benzeri faaliyetler içinde bulundu mu? O zaman Aykut Kocaman "Biz temiziz. Oyuncularımın alın teri ne olacak?" demişti. Peki Kocaman'ın pazar gecesi sarf ettiği sözlere karşılık aynı soruyu G.Saraylı oyuncular sormayacak mı? "Bizim alın terimiz nerede" demeyecek mi?


ARKADAŞINA GÖNDER
F.Bahçe, G.Saray'ı evinde alkışlamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN