Acil sıkıyönetim ilan edilmeli

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Meireles'in hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ciddi bir terbiyesizliktir. Tabii ki Sabri'nin de Meireles'i tahrik ettiğini unutmayalım. Ama şartlar ne olursa olsun bir oyuncunun statta binlerce kişi, televizyonlarda milyonlarca insanın karşısında cinsel organını tutması ve bunu bir hakaret olarak sergilemesi bizim ülkemizde asla doğru karşılanmaz. Üstelik bu Meireles'in yaptığı ikinci rezillik. İlk G.Saray maçında da halka hareketi yapıp cinsel hakaretlerde bulunmuştu.
Portekizli tekrar Fenerbahçe forması giyebilir mi?
Eğer F.Bahçe saygın bir kurumsa, ki saygın bir kurumdur. F.Bahçe'yi yönetenlerin karısı, kızı, anası varsa Meireles'in yaptığı ve ikinci defa tekrarlanmış bu rezil harekete gerekli cezayı kesmelidirler. Bu ceza da tabii ki Meireles'in bu ülkeden yollanması olmalıdır. Benzeri hareketi Nouma yaptı, yollandı. Üstelik bu hareket bir hakaret değil, başka bir şey. Gençlerimize son derece zarar verebilecek bir hareket.
TFF Meireles'e ne ceza verir?
TFF kime ne ceza verir bilemiyoruz. Meireles'in ilk derbide yaptığı tükürme ve halka hareketi sonucu 12 maçlık cezasını 4'e indirdiler. Zaten o karar Türkiye'de sonun başlangıcı oldu. Türk futbolunda disiplinsizliğin tavan yaptığı sürecin ilk kararı oydu. TFF ve ceza kurulları, Meireles'e ne ceza vermeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar. Ama yürekleri var mı ya da baskı altında kalırlar mı bilemiyorum.
Türkiye'de sahalarda ya da saha dışında her hafta inanılmaz olaylar yaşanıyor. İleri gideceğimize geri mi gidiyoruz?
Türk futbolunda sıkıyönetim ilan edilmelidir. Başta medya, her ünite kendine çeki düzen vermelidir. Kimse "Ben suçsuzum, sen suçlusun" demesin. Eğer olaylar bu boyuta gelmişse medyasından taraftarına, başkanından antrenörüne herkes suçludur. Bu kadar çok suçlu olan bir ortamda herkes elini taşın altına sokmalı.

Çok ciddi cinsel sorunları var
TV programınızda Meireles'in cinsel sorunları olduğundan bahsettiniz. Bunu biraz açar mısınız?
Eğer bir insan spor sahasında milyonların önünde önce hakeme 'gay' anlamına gelen halka işareti yapıyorsa, sonra da kendini tahrik eden rakibine tenasül uzvunu tutarak karşılık vermeye çalışıyorsa, bu insanın ciddi anlamda cinsel sorunları var demektir. Ne tür sorunları olduğuna ben karar veremem. Psikiyatristler olaya son derece sağlıklı yaklaşabilir. Açarlar Sigmund Freud kitaplarını Meireles ile ilgili teşhisi koyarlar.
Samet Aybaba'nın her hafta Beşiktaş taraftarı tarafından yuhalanması hakkında ne diyeceksiniz?
Tam bir komedi. Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en saygın başkanı Süleyman Seba aynı taraftarlarca Beşiktaş'tan sinkaflı şekilde gönderilmeye çalışılmıştır. Şimdi de benzerini Samet Aybaba'ya yapıyorlar. Aybaba gidecek de ne olacak? Gelen gideni aratacak. Aybaba'lı Beşiktaş bu sezon başarılıdır. Beşiktaş büyük iki takımın ardından üçüncü olmuştur. Ve kimse Beşiktaş'a bu feda yılındaki üçüncülükten dolayı gönül koymasın; Samet hocaya hiç koymasın.


ARKADAŞINA GÖNDER
Acil sıkıyönetim ilan edilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN