Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizi de geçtiler

Kılıç, "Özel sektörün olimpiyat adaylığına sahip çıkacağını tahmin ediyordum ama bu kadar yüksek bir performansla çalışıp, bizim bile önümüze geçeceklerini beklemiyordum" dedi

IOC İcra Komitesi Toplantısı'ndan memnun dönen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gelinen noktada özel sektörün de payının büyük olduğunu söyledi. St.Petersburg'u değerlendiren Kılıç, "Bizim ülke ve şehir olarak olimpiyatı gerçekten istediğimizi ispatlamamız gerekiyor. Özel sektör böyle devreye girince o heyecan uluslararası olimpiyat çevrelerinde de karşılık bulur hale geldi. Sponsorlarımız sadece para ile değil insan gücüyle de çalışıyorlar. Olimpiyatın sportif gelişime etkilerini bugünden hissetmeye başladık" ifadesini kullandı. Özel sektörün bu işe sahip çıkacağını tahmin ettiğini ama böyle bir performans beklemediğini de itiraf eden Kılıç, "Ben özel sektörü heyecanlandırıp, bizimle birlikte çalıştırmak istiyordum. Çünkü bu süreçte onların dinamizmine, iş ilişkilerine, özel bağlantılarına ve propaganda ihtiyacımız vardı. Ama şimdi bizim önümüze geçtiler" şeklinde konuştu.

Tesisler 3 yılda tamamlanacak
Türkiye'de maliyetlerin düşük olduğunu ve ihalelerde rakamların daha da aşağıya ineceğini vurgulayan Kılıç, "Bunun tersine iş yapma becerimiz yüksek. İhalesinden sonra en fazla 3 yılda bitecek tesislerimiz. Sonra test müsabakaları olacak. Bütçenin büyüklüğü kimseyi korkutmasın. Özel sektör almasaydı devletin parasıyla yapacaktık. TOKİ mucizevi bir sözcük. Olimpiyat adaylığıyla birlikte artık bir dünya markası olarak biliniyor. Bizim adaylığımız için de çok önemli bir kurum" diye konuştu.

Japonlar'ı bile hayran bıraktık
St.Petersburg'taki tanıtımlarda, Türkiye'nin performansı İstanbul'un en büyük rakiplerinden biri olan Tokyo delegasyonun da büyük övgüsünü aldı. İstanbul'un tanıtımını izleyen Japonlar, "Türkler bizim teknolojimizi bizden çok daha iyi kullanıyorlar" diyerek, beğenilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi de geçtiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN