Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küfrün süresi mi olur!

"Tribünlerden 3 saniye boyunca edilen küfürle, 119 saniye edilen küfür arasında bir fark yok... Küfür edersen ceza alırsın. Bu karardan dönüş yok. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok."

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'ni ziyaret etti, devam eden inşaatı medya kuruluşlarının spor müdürleriyle beraber gezdi. Buluşmaya TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ergün Tekin katıldı. Samimi bir ortamda geçen buluşmada Demirören ve Terim basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. En önemli konulardan biri son günlerin tartışma konusu tribünlerin ettiği ve kulüplerin ceza almasına neden olan küfürdü. Demirören bu konuda basından destek isterken bakın neler söyledi: "Küfür konusunun sonuna kadar karşısında olacağız. 120 saniye uygulaması var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. 3 saniye boyunca edilen küfürle, 119 saniye edilen küfür arasında bir fark yok. 3 saniye boyunca da küfür edersen ceza alırsın. Küfür konusunda kararlıyız ve bu karardan da dönmeyiz. Lütfen sizlerde bize destek olun." Yanımızda olun."

AZİZ YILDIRIM'A HAVUZ YANITI!
Sayın Aziz Yıldırım'ın 'Havuzdan çıkacağım. Yayın hakkımı kendim satsam 150 milyon dolara satarım' ifadeleri gerçeği yansıtmıyor. Yayın getirisi 150 milyon dolar olamaz. Ayrıca talimatlar var. Yasa var, hukuk var, kanun var.

DOLAR-EURO DEĞİL TÜRK PARASI
Euro ve dolar sürekli yükseliyor. Bu konu Kulüpler Birliği ile konuşuldu. Transferleri Türk Lirası bazında yapmak için çalışmamız var. Kulüpler bu duruma sıcak bakıyorlar. Biz de TL ile transferi destekleriz. Paralar artıyorsa bunu artıran da kulüpler. Aralarında anlaşırlarsa biz maliyet hesapları konusunda destek oluruz.

YABANCI SAYISI İÇİN KRİTİK SAYI
Yabancı konusundaki tavrımız çok net. Daha önce bu karar alındı ve uygulamaya konuldu. 18 takımın 18'i de imza vermezse talimat değişmez. 17 takım istese, 1 takım karşı çıksa Tahkim Kurulu yolu açılır ve istenen hedefe varılmaz." Milli Takım Patronu Fatih Terim ise yabancı konusunda daha önce dile getirdiği görüşlerinin arkasında olduğunu ifade etti.

SARI KARTA FRANSA MODELİ!
Disiplin talimatlarında bazı değişiklikler yapacağız. Mesela sarı kart uygulamasını değiştireceğiz. Çok sarı kart gören oyuncular ile az sarı kart gören oyuncular arasında bir fark olmalı. 17 maç üst üste sarı kart görseniz sadece 4 maçta cezalı oluyorsunuz. Büyük haksızlık. (Fransa'da 10 resmi maçlık süreçte 3 sarı kart gören oyuncu cezalı duruma düşüyor.)

DONK OLAYININ EŞİ BENZERİ YOK
Kasımpaşa maçında yaşanalar ile Beşiktaş'ın Galatasaray derbisinde olan olaylar farklı. Kasımpaşa maçında Donk'un hareketinin dünyada eşi benzeri yok. Her ülkeye baktık böyle bir olaya rastlayamadık. Biz bir karar aldık Tahkim de onayladı. Benim olduğum yerde eşitsizlik olmaz.

CENK TOSUN İÇİN NE DEDİLER?
Cenk Tosun'un gelecek sezon için Beşiktaş'a attığı imza için Demirören "Normal" derken, Terim, "Bir oyuncu istiyorsa iş biter. Hem değişim istiyorsunuz hem de bu tarz şeyleri eleştiriyorsunuz. Alışacağız bu tür imzalara" yorumunu yaptı.

TÜRKİYE KUPASI BİR DEĞER KULÜPLER CİDDİYE ALMALI
Yıldırım Demirören, Ziraat Türkiye Kupası'na büyük önem verdiklerini söyledi. Kupayla bir çok şehrin takımını kucakladıklarını anlatan Yıldırım Demirören, "Amatörler de girsin dedik. Teneke kupa da olsa takımlar oynamalı. Türkiye Kupası bir değerse her takım bunu ciddiye almalı. En iyi takımlarla sahada olmalı. Çünkü taraftar en iyileri sahada görmek istiyor. Ama kimin hangi kadroyla sahaya çıkacağına biz karışamayız tabii ki..."

HAKEMLERDEN ÖZÜR DİLEDİM
Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu Başkanı olduğu gün hakemlerle bir toplantı yaparak onlardan özür dilediğini açıkladı. Demirören, Beşiktaş Kulübü başkanıyken inandığı şeyleri söylediğini ve savunduğunu söyledi ardından da şu sözlerle bir itirafta bulundu: "Hakemlerin yaptığı bir toplantıda, daha önce Beşiktaş başkanıyken söylediğim sözler için hepsinden özür diledim. Ben Beşiktaş başkanıyken bazı hatalar yaptığımı, TFF Başkanı olduğum zaman anladım."

UEFA İSTERSE TOPLANIRIZ!
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, şike davasında Yargıtay'ın aldığı onama kararı tercümelerinin UEFA tarafından istenmesinin ardından federasyonun şike konusunda verdiği kararda bir değişiklik olup olmayacağı sorusunu yanıtladı. Bu karar alındığından beri aynı şeyi söylediklerinin altını çizen Demirören, "UEFA'dan bir yazı gelirse içeriğine göre federasyon yönetim kurulumuz oturup bir değerlendirme yapacaktır. Anayasaya göre Tahkim kararları bozulmaz. UEFA toplanmamızı isterse toplanırız. Gelen yazının içeriğine göre bakarız" dedi.

TÜRKİYE KUPASI BİR DEĞER KULÜPLER CİDDİYE ALMALI
Yıldırım Demirören, Ziraat Türkiye Kupası'na büyük önem verdiklerini söyledi. Kupayla bir çok şehrin takımını kucakladıklarını anlatan Yıldırım Demirören, "Amatörler de girsin dedik. Teneke kupa da olsa takımlar oynamalı. Türkiye Kupası bir değerse her takım bunu ciddiye almalı. En iyi takımlarla sahada olmalı. Çünkü taraftar en iyileri sahada görmek istiyor. Ama kimin hangi kadroyla sahaya çıkacağına biz karışamayız tabii ki..."

HEM GÖNÜLLERİN HEM DE GÖNÜLLÜLERİN MİLLİ TAKIMI
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yeni sloganını "Hem gönüllerin hem de gönüllülerin milli takımı" olarak açıkladı. Futbolda çağın önüne geçmek ve kalıcı başarıların temelini atmak için top yekün seferberlik gerektiğini belirten Terim, "Herkesin bilgi ve emeğine ihtiyacımız var. Eğitim öncelikli konu. Milli Eğitim Bakanlığı, yerel yönetimler ve kulüplerle yürüteceğimiz projelerimiz var" diye konuştu.

TÜRK FUTBOLUNA OSCAR TÖRENİ
Fatih Terim toplantıda çok önemli bir düşüncesini de ilk kez açıkladı. Bu neydi? Türk Futbolu kırmızı halıya çıkacaktı artık… Futbola Oscar töreni yapacakları müjdesini veren Fatih Terim, "Güzel şeyler ödüllendirilmeli. Bir çok kategoride Türk Futbolu'nun en iyilerini seçeceğiz. Kırmızı halının da olduğu muhteşem bir tören yapacağız. Oscar, Grammy gibi olacak. Bu projemizi yakında TFF yönetim kuruluna sunacağız" dedi.

BOLU'YA DA KAMP TESİSLERİ YAPIYORUZ
190 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesislerin 30 senelik bir proje olduğunu belirten Demirören, "Hayata geçmesiyle 15 milyon TL'lik bir masraftan kurtulacağız. Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını burada yapacağız. Maliyeti 25 milyon dolar olacak. Burada takımlar da kamp yapabilir. Bolu'da da arazi alacağız. Oraya bir otel tesis yapacağız. PTT 1. Lig takımları da isterlerse kamp yapabilecekler" dedi.

KEBAPTAN DA İYİ ANLARIM
Medyaya verilen yemekte "Kebap menüsü" vardı. Yiyecekler Yüzevler Kebapçısı tarafından hazırlanırken, Fatih Terim bir Adanalı olarak mangalın başına geldi yemekleri test etti. Başarılı Teknik Adam'a çalışanlar büyük ilgi gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küfrün süresi mi olur!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN