Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'ın gündemi hep Olimpiyat

Bakan Suat Kılıç, İstanbul'un Olimpiyat adaylık sürecindeki çalışmaları anlatırken Erdoğan'ın verdiği katkının önemine değindi

Giriş Tarihi: 9.2.2013
GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Lig TV'ye konuk olan Kılıç, daha önce 5 kez reddedilen İstanbul'un neden tekrar aday olduğunu anlatırken, "Bu kadar rededilmişken yeniden adaylık için tüm tereddütleri sonlandıracak adım Başbakanımız'dan geldi. Başbakan 13 Ağustos 2011'de Olimpiyat adaylık dilekçesine imzayı bizzat attı. Bu Olimpiyatları ne kadar çok istediğimizin göstergesidir" dedi. Başbakan'ın yoğun gündeminde olimpiyatların ilk sıralarda yer aldığını belirten Kılıç, "Kendisinin yurt içi ve dışı tüm temaslarında ilk gündem maddesi olimpiyat adaylığımız. Son seyahatlerinde Macaristan, Slovakya ve Katar'da liderlere adaylığımızı anlatıp destek istedi" diye konuştu.

HEP BERABER ARJANTİN'E
Suat Kılıç, yurtdışındaki temaslarında yaşadıklarını aktarırken, "Bize hep 'Recep Tayyip Erdoğan'ın bu işe imzasını koyması ile çok büyük bir avantaj yakaladınız' diyorlar. Başbakanımız Arjantin'de yapılacak oylamada da ülkemizi bizzat temsil edecek. 7 Eyül'de Buenos Aires'teki nihai toplantıda Başbakanımız bir İstanbul sevdalısı lider olarak bizimle orada olacak. Bunun oylamaya mutlaka olumlu bir etkisi olacağını düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'ın gündemi hep Olimpiyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN