Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lozan çıkarması

Kabarık bir dosyayla yarın Lozan'da IOC merkezine gidecek olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın gündeminde, İstanbul'un 2020 adaylığı ve güreşin olimpiyatlardan çıkarılması var

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yarın İsviçre'nin Lozan kentine olimpiyat çıkarması yapıyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) merkezinde bir dizi toplantı yapacak olan Bakan Kılıç'ın, yanına Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener'i de alarak kabarık bir dosyayla Lozan'a gideceği öğrenildi.

ÖNCE 2020 ADAYLIĞI
Bakan Kılıç'ın IOC toplantılarında ana gündem maddesini İstanbul'un 2020 adaylığı oluşturacak. Hükümetin olimpiyatların İstanbul'a verilmesi yönündeki desteği tekrar masaya yatırılacak. Türkiye'deki tesisleşme ve ekonomik göstergeler de ortaya konulduktan sonra ilk kez bir müslüman ülkenin olimpiyata ev sahipliği yapmasının olimpik ruha ve dünya barışına katkı yapacağı vurgulanacak.

GÜREŞE SAHİP ÇIKACAK

Bakan Suat Kılıç'ın ikinci gündeminde ise güreş var. Güreşin 2020 olimpiyatlarından çıkarılmasından duyulan rahatsızlığı dile getirecek Kılıç, IOC'de "Güreşsiz bir olimpiyat eksik kalır" vurgusu yapacak. Bu arada Kılıç, FİLA'nın bu haksızlık karşısında daha dik durmasını isteyecek. Ayrıca FİLA yönetiminde bululan Ahmet Ayık'ın kurulda daha etkin bir görevde olması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lozan çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN