Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Koşan Melekler" Runtalya Koşusu'nda

Yedi yıl önce hayata geçen Runtalya Maratonu'na bu sene 5 kıta, 45 ülkeden gelen sporcular katılacak.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 12:41
3 Mart 2013'te yapılacak olan Runtalya Maratonu'nda Kansersiz Yaşam Derneği'nin destekçileri Zuhal Saltabaş Tümay ve eşi Sami Tümay'ın liderliğinde başlatılan "Koşan Melekler" hareketi ile "En Anlamlı Koşu Kampanyası" için bağış toplanacak.

En Anlamlı Koşu Kampanyası'na bağış yapma çağrısında bulunacak olan sporcular, kanser hastası çocukların yaşam standartlarının yükseltilmesini sağlayacak.

Kansersiz Yaşam Derneği sporcu melekleri; "Bizler katılacağımız her türlü yarışta attığımız adımların anlamlı olmasını istiyoruz ve bunun için de sizlerin desteğiyle Kansersiz Yaşam Derneği için adım atmak, bisiklet çevirmek ve kulaç atmak istiyoruz. Böylece "sadece" spor yapmış olmuyoruz, desteklediğimiz dernek için bir nevi gönüllü elçiliğini yapmış oluyoruz. Seni de bu çabama destek vermeye davet ediyorum. Runtalya Maratonu'nda bağışınızla senin de bir adımın olsun." diyor.

Kansersiz Yaşam Derneği'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama ise şöyle:

"Ana amaçlarımızdan biri ülke genelinde bulunan, kamu, SGK ve üniversite hastanelerine bağlı olan Pediatrik Onkoloji ve Pediatrik Hematoloji servislerini iyileştirmek, geliştirmek, eksiklerini tamamlayarak devletin yükünü bir sivil toplum örgütü olarak azaltmaktır ve çocuklarımıza daha konforlu bir iyileşme ortamı hazırlamaktır.

Aynı zamanda ülke genelinde, servislerin bulunduğu illerde çocuk kanserleri üzerine dikkat çekmek, çocuklar ile paylaşımlarda bulunmak, kendilerini hayatın ve bir takımın parçaları olarak hissetmelerini sağlamak ve psikolojilerine pozitif dokunuşlar yapabilmek bu projenin en önemli temasıdır.

Koşan melekler ile onlar için "EN ANLAMLI KOŞU" yu bizimle koşar mısınız?

HAYATTA KOŞACAĞINIZ EN ANLAMLI KOŞU !
Kanser hastası çocuklarımızın hayatla buluşmasına, yüzlerine ufacık da olsa bir tebessüm kondurmaya vesile olmak ve "KOŞAN MELEKLER" e destek olmak için www.kansersizyasamdernegi.org adresinden sitemizi inceleyebilir, buradaki hesap numaralarına bağış yapabilirsiniz.

Desteğiniz kanatlarımızı güçlendirir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Koşan Melekler" Runtalya Koşusu'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN