VakıfBank arkamda durmasa..

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Guidetti: İlk yılımda başarı gelmese de bana inanan, destek veren Vakıfbank yönetiminin de zaferlerde payı çok büyük

Vakıfbank, 2011'den sonra 2013'te de Avrupa'nın 1 numaralı kupasını müzesine götürürken, bu başarıda en büyük paylardan biri de kuşkusuz İtalyan antrenör Guidetti'nin... Beş yıldır çalıştırdığı Vakıfbank'ı iki kez Avrupa'nın en büyüğü yapan Guidetti, kırmızı-siyahlı kulübe gelişini, "Ellerinde harika bir projeleri vardı. Altyapı yatırımlarını yıldız transferleriyle harmanlayıp ilerlemeyi ve dünya çapında bir noktayı gelmeyi düşünüyorlardı" diye anlattı. İtalyan çalıştırıcı, "Türkiye'ye 5 yıl önce geldiğimde bugünkü noktaya ulaşabileceğimiz açıkçası hiç aklıma gelmezdi. Ama geçen zaman içerisinde her sene üstüne koyarak bunu başardık. Bu başarıda takım kadar benim arkamda duran Vakıfbank yönetiminin de katkısı çok büyük. İlk sene geldiğimde başarılı olamadım. Ama bana inandılar ve yola benimle devam ettiler. İstediğim bütün oyuncuları aldılar. Bu yüzden yönetime gerçekten teşekkür ederim" dedi. Türkiye'de Fenerbahçe'ye ait olan 39 maçlık yenilmezlik rekorunu kırmaya çok yaklaştıklarını hatırlattığımız Guidetti, "Rekor umrumda değil. Benim için önemli olan sıradaki maçtır" dedi ve ekledi:

LİGİ DE ALACAĞIZ
"Benim için geçmiş zaferlerin bir önemi yok. Asla, 'Bu yeterli, tamam artık' demem. Kazanmak, bağımlılık yaratır, her zaman daha fazlasını istersiniz. Türkiye Ligi Vakıfbank, Ezcacıbaşı, Fenerbahçe gibi üst düzey kulüplerin olduğu bir organizasyon. Şimdi inşallah (İtalyan hoca bu kelimeyi Türkçe söylüyor) onu kazanmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz."

DAHA ALACAK KUPA VAR MI?
Vakıfbank'ın kaptanı Gözde Sonsırma Milli Takım'ın da önemli isimlerinden. Önceki gün Olimpiyat'ta başarılı olan oyuncular için düzenlenen ödül törenine katılan Gözde, "Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ödüllerimizi verirken, 'Daha alacağınız kupa kaldı mı?' diye sordu. 'Evet, sırada lig şampiyonluğu var' dedim" diye konuştu. "Kupayı kazandıktan sonra daha eve bile giremedik" diyen Gözde, kendisi gibi sporcu olan eşi Onur Sırma (solda) ile evliliği için de, "Bana uğurlu, kariyerimdeki en önemli başarıları onunla yaşadım" yorumunu yaptı.

İSTANBUL VOLEYBOLUN YENİ MERKEZİ OLDU
Guideti geçen 5 yıl içinde tam bir İstanbul aşığı olmuş ama yine de buraya gelirken aklında soru işaretleri varmış: "İstanbul'a gelirken ne bulacağımı bilmiyordum. Ancak harika bir şehir yoksa 5 sene burada kalmam mümkün olmazdı. Dünyanın en iyi oyuncuları; en iyi koçları ve en önemli organizasyonlarına bu şehir ev sahipliği yapıyor. Bu şehri seviyorum çünkü voleybolun üst düzey kulüpleri burada."

OLİMPİYAT RUHU İSTANBUL'DA VAR
Spor Bakanlığı'nın ödül töreni için Ankara'ya giden Gözde, "Ankara'da herkes Olimpiyat için harıl harıl çalışıyor. İnşallah, Olimpiyatlar'da İstanbul'da olacak" derken, Vakıfbank'ın İtalyan antrenörü Guidetti de, "Yarıştığınız Tokya daha önce Olimpiyat düzenlediği için ben İstanbul'u daha şanslı görüyorum. İstanbul, Asya ile Avrupa arasında inanılmaz bir lokasyona sahip, bence bu yönüyle de Olimpiyat ruhunu yansıtıyor. Ben İstanbul'u daha çok daha avantajlı gözüküyor" derken yakasına taktığı 2020 İstanbul rozetini gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VakıfBank arkamda durmasa..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN