Asrın güreşçisinin ilk heyecanı

Giriş Tarihi: 19.3.2013 12:00

Hamza Yerlikaya, Güreş Federasyonu Başkanı olarak ilk Avrupa Şampiyonası heyecanını yaşıyor.

Dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonluklarıyla ''asrın güreşçisi'' unvanını alan Hamza Yerlikaya, başkan olarak ilk Avrupa Şampiyonası heyecanını yaşıyor.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bugün başlayan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ay-yıldızlı kafilenin başkanlığını yapan 8 Avrupa, 3 Dünya ve 2 olimpiyat şampiyonluğu bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Başkan olarak ilk Avrupa şampiyonamız. Umarım iyi sonuçlarla tamamlarız'' dedi.

Şampiyonada tartı ve kuraların ardından güreşlerin bugün başladığını belirten Yerlikaya, ''Burada ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcularımızı, antrenörlerimiz listeye koydu ve getirdiler. Umudumuz, milletimizin umudu, bütün sporcularımızın başarılı olması ve iyi mücadele etmesi'' diye konuştu.

Milli takım sporcularının şampiyonada başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Hamza Yerlikaya, şöyle devam etti:

''Ay yıldızlı formayı giyen sporcuların, 75 milyon halkımızın sevgisinin ve duasının arkalarında olduğu inancı ve şevkiyle mücadele edeceklerinden eminim. İnşallah, Allah utandırmaz, güç kuvvet verir. Salonda hep birlikte aynı duyguları, heyecanı paylaşıyoruz. Umarım sonuna kadar da yaşamaya devam ederiz.''

Milli takımların 3-3,5 aylık kamp süreci geçirdiğini, bu süreçte serbest, bayan ve grekoromen takımlarının gerekli çalışmaları yaptığını kaydeden Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

''Başbakan ve bakanımızın bize verdiği maddi manevi desteğin tamamını biz de sporcularımıza verdik. Tamamını eksiksiz verdik. Umarım sonu hayırlı olur. Bu saatten sonra izlemek ve beklemekten başka yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Artık minderi göreceğiz, minderde güreşçilerimizi göreceğiz. İnanıyorum, iyi
olacak.''

-''Birebir ilgileniyorum''

''Asrın güreşçisi'' şampiyonada mücadele edecek sporcuların hepsiyle birebir ilgilendiğini de vurgulayarak, ''Kimisi kardeşimiz kimisi dostumuz, arkadaşımız, kimisi ise yakınımız... Onları özel olarak seviyor ve tek tek ilgileniyorum'' dedi.

Kendisinin ''mutfaktan geldiğini'' ve bu nedenle de güreşçilerin hangi ruh halinde olduğunu ve ihtiyaçlarını biraz daha iyi anlayabildiğini dile getiren Yerlikaya, sözlerini şöyle tamamladı:

''Güreşçilerimizin anlık problemleri olabilir, anlık psikolojik sorunları olabilir, onlara yakın olarak bu tür problemleri anında çözmeye çalışıyoruz. Sporcularımızın moralleri üst düzeyde, biz de heyecanlıyız belki onlardan daha heyecanlıyız. 75 milyon Türk halkı, bizler belki güreşçilerimizden daha büyük heyecan içindeyiz. İlk Avrupa şampiyonamız umarım iyi sonuçlar alarak tamamlarız.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asrın güreşçisinin ilk heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN