Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'dan daha iyisi yok

Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu Üyeleri onuruna dün yemek veren Başbakan Erdoğan'dan net mesaj: 2020 Olimpiyatları için en ideal şehir İstanbul

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, IOC Değerlendirme Komisyonu Üyelerine dün akşam Esma Sultan Yalısı'nda verdiği yemekte 2020 Olimpiyatları'nın neden İstanbul'da yapılması gerektiğini şu sözlerle anlattı: İstanbul sporu barış ile özdeşleşmiş şekilde dünyaya sunacak en ideal şehirdir. İstanbul 2020, spora köprü olacağı kadar gönüllere, kültürlere, barışa ve dayanışmaya da köprü olacaktır.

EKONOMİNİN PARLAYAN YILDIZIYIZ
İstanbul'dan verilecek her mesaj eşit derecede, hem Kabil'in, hem Paris'in, hem Kudüs'ün, hem Rio'nun, aynı anda hem Sidney'in hem New York'un sokaklarına ulaşabilecektir. Son 10 yılda gerçekleştirdiğmiz reformlarla Türkiye ekonomide dünyanın parlayan bir yıldızı konumuna yükseldi. 2020 İstanbul Olimpiyatları, 2023 hedeflerimizin hemen öncesinde bugünkünden çok daha güçlü bir Türkiye'de gerçekleşecektir.

ÜYELERE FORMA SÜRPRİZİ
Uğur Erdener, Hasan Arat ve Ali Koç eşliğinde Kadıköy'e de giden Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu'nun üyelerini F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler, Aykut Kocaman ve çok sayıda yetkili karşıladı. Protokol girişinden direkt soyunma odasına giden üyeler sürprizle karşılaştı. Soyunma odasında her üyenin adının yazdığı, 13 adet forma askılara asılmış vaziyette üyeleri bekliyordu. Bu sahne karşısında etkilenen üyeler, formaları alıp objektiflere poz verdi.

KILIÇ'TAN TEŞEKKÜR
Esma Sultan Yalısı'ndaki yemekte IOC üyelerine, Türk resim ve hat sanatının örnekleri sunuldu. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yaptığı konuşmada diğer sponsorların yanı sıra medya sponsorları Çalık Holding ve Turkuvaz Grubu'na da 'özel yol arkadaşlıkları' için teşekkür etti.

BOĞAZDA 2020 ŞOVU
Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komitesi Üyeleri onuruna verilen yemek sırasında İstanbul Boğazı'nda görkemli bir havai fişek gösterisi yapıldı.

HAYDARPAŞA HEYECANI
IOC Değerlendirme Komisyonu üyeleri dün Haydarpaşa Garı'ndaydı. Üyeler garın çevresinde yapılacak 70 bin kapasiteli yeni Olimpiyat Stadı hakkında bilgi aldılar.

2020 ATEŞİ KADIKÖY'DE
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda incelemelerde bulunan üyeler Fair-Play ödüllü Fenerbahçe U15 takımıyla da Saracoğlu'nun çimleri üzerinde kısa bir süre futbol oynadı. Heyet Başkanı Sir Craig Reedie'ye formasını heyeti karşılayanlar arasında yer alan Emre Belözoğlu ve Reto Ziegler verdi.

HATIRA POZU VERDİLER
Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret eden Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu Üyeleri kendilerine hediye edilen Fenerbahçe formaları ile objektiflere böyle poz verdiler.

BAŞBAKAN ÇİNİ VAZO HEDİYE ETTİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu Heyeti Başkanı Sir Craig Reedie'ye çini vazo hediye etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'dan daha iyisi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN