Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atletizm ve yüzmeye dev destek

Turkcell, atletizm ve yüzme federasyonlarına 2020 yılına kadar ana sponsor oldu. İki branşa toplam 28 milyon TL nakit kaynağı sağlanacak.

Giriş Tarihi: 29.4.2013 16:08 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 16:12
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2016 ve 2020 hedeflerini gerçekleştirmek üzere yüzme ve atletizme sponsor olan Turkcell'in 28 milyon lira nakit kaynağı Türk sporuyla buluşturacağını söyledi.

Bakan Kılıç'ın katılımıyla Çırağan Sarayı'nda düzenlenen törenle Turkcell, atletizm ve yüzme federasyonlarına 2020 yılına kadar ana sponsor oldu.

Toplantıda konuşan Suat Kılıç, tarihi bir gün yaşadıklarını vurgulayarak, ''Bugün Türk sporu adına tarihi bir gün. İlk hedefimiz 2016 Rio, ikinci hedefimiz 2020 İstanbul. Olimpiyat ve paralimpik oyunlarını İstanbul'a kazandırmak ve arzu edilen sporcu performansına ulaşmak istiyoruz'' diye konuştu.

Turkcell ile attıkları ilk adımın devamının geleceğine işaret eden Kılıç, "Türkiye'de özel sektörün dünyaya mal olmuş markaları, çözüm ortağı olmak konusunda dev adımlarımıza katılmaya başlayacaklar. Devlet, başta Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye'de sporun gelişmesi konusunda kararlı. Özel sektördeki heyecanların, dinamizmin ve yönetim becerisinin de sürece dahil edilmesi lazım" dedi.

Planlamaları yaparken kendilerine ilk teklifin Turkcell'den geldiğini kaydeden Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

"Turkcell, iki olimpik branşın bundan sonra ana sponsoru olacak. İki branştaki tüm gelişimleri birebir takip edecek, finansman ihtiyacına birebir çözüm sağlayacak. Sağladıkları finansmanın aynı zamanda harcanma usullerini ve yöntemlerini de kontrol etmeleri için sonuna kadar sürecin içinde olmalarını kendilerinden biz rica ettik. Turkcell ile atacağımız bu büyük adımın bir ayağı yüzme, diğer ayağı atletizm. Turkcell önümüzdeki 7 yıllık dönemde 2016 ve 2020 hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere yüzme ve atletizmde 28 milyon liralık nakit kaynağı Türk sporuyla buluşturacak. 14 milyon lirası yüzme, 14 milyon lirası atletizm. Biz de bu kaynağa bir misliyle katkı sağlayacağız."

ARKADAŞINA GÖNDER
Atletizm ve yüzmeye dev destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN