Başbakan'dan Japonya'ya olimpiyat resti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın, 2020 Olimpiyatları için Türkiye'ye rakip durumda olduğunu belirterek, "Tokyo da olimpiyatlar konusunda bize rakip olarak görünüyor ama ben Sayın Başbakan'a 'çekilin' dedim. 'Bu olimpiyatı da biz yapalım' dedim. Herhalde Tokyo Valisi'ne bu talimatı verecektir"dedi.

Giriş Tarihi: 3.5.2013 19:09 Güncelleme Tarihi: 3.5.2013 20:23
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Shinzo Abe'ye, "Siz bir olimpiyat yaptınız. Şimdi bu olimpiyattan çekilin, bunu da biz yapalım" dediğini açıkladı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, Tokyo'nun daha önce olimpiyatlara ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, "Tokyo olimpiyatlarda bize rakip olarak gözüküyor. Ama ben Başbakan'a dedim ki, 'Siz bir olimpiyat yaptınız, şimdi bu olimpiyattan çekilin, bunu da biz yapalım, isabetli olur.' İnanıyorum ki kendileri de bunu anlayışla karşılayacaktır ve Tokyo Valisi'ne bu talimatı verirlerse isabetli olacaktır. 'Ondan sonra beraber de çalışırız' dedik. Böyle güzel bir gelişme de inşallah olur diye düşünüyorum. Bunun yanında 2020 Expo bizim için önemli, desteklerini istedik" diye konuştu.

ABE: "JAPON HALKINA OLİMPİYAT ZEVKİNİ TATTIRMA DÜŞÜNCESİNDEYİZ"

Japonya Başbakanı Shinzo Abe ise Başbakan Erdoğan'ın olimpiyat çıkışına diplomatik bir dille 'hayır' dedi. Tokyo'nun İstanbul gibi 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak için aday olduğunu hatırlatan Japon Başbakan, "Biz de Japon halkına olimpiyatların zevkini tattırma düşüncesindeyiz. Eğer Türkiye kazanırsa ben ilk kutlayan olmak istiyorum. Eğer Tokyo seçilirse, sizin de ilk kutlayan olmanızı arzu ediyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Japonya'ya olimpiyat resti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN