Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevin ve Aslı'ya men

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, Türk atletizmini sarsacak bir karar verdi. 1500 metrede olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin ile 60 metre engellide Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt doping suçlamalarından aklanana kadar yarışmalardan men edildiler

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nden Olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin ve Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt'a tedbir kararı geldi... IAAF doping şüphesiyle her iki sporcumuzun da kendilerini aklayana dek atletizmden men etti. IAAF sözcüsü Nick Davies, Olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin ve Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt'ın doping yapma suçuyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Davies 1500 metre olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin'in biyolojik pasaportuna göre kanlarında anormal değerler bulunduğunu belirtti.

Suçlu bulunurlarsa madalyaları alınacak
Her iki davanın da Türkiye Atletizm Federasyonu'na bildirildiğini ifade eden IAAF sözcüsü, suçlu bulundukları takdirde iki atletin madalyalarının ellerinden alınacağını kaydetti. Alptekin'in madalyası elinden alınırsa, olimpiyat ikincisi Gamze Bulut altın madalyanın sahibi olacak. Nevin Yanıt ise suçlu bulunması halinde Mart ayında kazandığı Avrupa Salon Atletizm Şampiyonluğu'nu kaybedecek.

Ömür boyu men olabilir
Daha önce doping nedeniyle 2 yıl pistlerden men edilen Aslı Çakır Alptekin, bu defa da suçlu bulunursa ömür boyu men cezasıyla karşı karşıya kalabilecek. Nevin Yanıt ise suçlu bulunduğu takdirde iki yıl yarışmalardan men cezası alacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevin ve Aslı'ya men
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN