Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye zarar veriyor

Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi, Doping Kontrol Merkezi'nin uygulamalarıyla sporculara potansiyel suçlu görüntüsü verildiğini iddia etti

Giriş Tarihi: 18.5.2013
TMOK Doping Kontrol Merkezi'nin uygulamalarına milli atletlerden sonra Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de tepki gösterdi. "Merkez'in hataları var. Ülkemize zarar veriyor" diyen Terzi, "Son iki yıldaki derecelerine göre büyüklerde ilk 10'da, gençlerde ve yıldızlarda ilk 5'te olan sporculara formlar gönderip yerlerinin tespit edilmesi açısından bir liste istendi. Biz davaları devam eden Aslı Çakır Alptekin ve Nevit Yanıt'ın isimlerini bilerek vermedik. Dava bittikten sonra ceza almazlarsa listeye zaten katılacaklar" şeklinde konuştu.

Kendi eksiklerini bize yıkıyorlar
Terzi şöyle devam etti: "Dopingle ilgili çok ceza alan sporcu var' gibi yansıtılıyor. Sanki Türkiye'de, atletizmde büyük oranda doping kullanılıyor imajı yaratılıyor. Bu konuda Doping Kontrol Merkezi'nin hataları var. Ülkemize zarar veriyor. Kendi eksikliklerini bizim üzerimize atmaları bizde üzüntü yaratıyor. Bütün sporculara potansiyel suçlu görüntüsü veriliyor. Doping konusunda caydırıcı, önleyici olmak lazım."

Saygılı olmaları gerekiyor
"Numune almaya gelen görevlilerin sporcularımıza saygılı ve sevgili yaklaşmaları gerekiyor" uyarısında bulunan Terzi, "Sporcunun kampa gidememesi olay gibi yansıtılıyor. Hiç kampa katılmayan bile 'kaçtı' muamelesi görüyor. 8-10 sporcunun hatasının Türk atletizminin bütününün hata yaptığı gibi yansıtılması yanlıştır" dedi.

Sporcular da dikkatli olmalı
Mehmet Terzi, "Sporcuların ülkemizi zor durumda bırakmaması lazım. Antrenörlerin de sporcuları kontrol altında tutması gereklidir. Dopingle mücadelede kararlı şekilde çalışmalarımız sürüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye zarar veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN