Sponsor değil ruh arıyoruz

Giriş Tarihi: 23.5.2013

Bakan Kılıç, "Olimpiyat için sponsor aramıyoruz, onların sayesinde Olimpik ruhlara ulaşmayı hedefliyoruz" dedi

Gençlik ve Spor Bakanı , İstanbul 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı resmi sponsorları ve iş dünyası temsilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi. Conrad Otel'deki yemeğin başlangıcında konuşan Kılıç, "İstanbul'un arkasında çok kuvvetli bir hükümet desteği var. Bu toplantımız bir sponsorluk arayışı değil. Biz Olimpiyat ruhunu arıyoruz. Bu yüzden sizin insan kaynaklarınıza ve iş ilişkilerinize ihtiyacımız var" dedi. Sponsorluk için şu an bir taleplerinin ve ihtiyaçlarının olmadığını vurgulayan Kılıç, "Türk özel sektörü bu sürece kuvvetli destek verdi.

BÜTÇENİN YARISI 7 SPONSORDAN

Adaylık tanıtım bütçemizin yüzde 50'sinden fazlası 7 sponsor firma tarafından karşılandı. Özel sektörün henüz olimpiyat alınmış olmamasına rağmen bu sürece verdiği destek uluslararası olimpiyat çevrelerinde de çok geniş yankı buldu. Bundan sonraki sürece ilişkin de umutlarını artırdı. Çünkü olimpiyatların düzenleneceği ülkede ayrıca büyük bir pazar ve kuvvetli sermaye yapısı görmeyi, olimpiyatları düzenleyecek ülkenin finansal yapısından emin olmayı arzu eden bir bakış açıları var" ifadelerini kullandı.

MİSAFİRLERE HOŞGELDİN
Bakan Suat Kılıç'ın Olimpiyat toplantısına aralarında 'ın olduğu 32 işadamı katıldı. Toplantıya Ahmet Çalık'ın yanında oturan G.Saray'ın eski başkanı, işadamı Adnan Polat da iştirak etti.

ARJANTİN'DEN İNŞALLAH İYİ HABERLE DÖNECEĞİZ
Büyük buluşmada yer alan 32 işadamı 2020 için her desteğe hazır olduklarını ifade etti. Bu isimlerden Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, "2020 için Çalık Grubu olarak her desteği vermeye hazırız. İnşallah Eylül ayında Arjantin'den olimpiyatları İstanbul'a almış olarak döneceğiz" dedi. Ümit Boyner de, "Yurt içi ve yurt dışında her desteği vermeye hazırız" derken Tuncay Özilhan ise "Türkiye ilk defa olimpiyatlara bu kadar yaklaştı. Olağanüstü çaba var" dedi.

TURGUT DOĞAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sponsor değil ruh arıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN