Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanlık Kupası'nı Taliphan kazandı

Giriş Tarihi: 28.7.2013 16:55 Güncelleme Tarihi: 29.7.2013 03:13
Türk yarışçılığının en önemli koşularından olan 62. Başbakanlık Kupası Koşusu'nu Talip Öztürk'ün sahibi olduğu ve jokeyliğini Selim Kaya'nın yaptığı "Taliphan" adlı safkan kazandı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, çim pistte ve 2 bin metre mesafede gerçekleştirilen yarışta, 3 ve üzeri yaşta 10 İngiliz atı start aldı.

Yarışta birinciliği "Taliphan" adlı safkan 2.04.52'lik derecesiyle alırken, Alaettin Akkoç'un sahibi olduğu ve jokeyliğini Özcan Yıldırım'ın yaptığı "White Ram" 2.04.78 ile ikinci, Oğuz Yalçın'a ait, Gökhan Gökçe'nin jokeyliğini yaptığı "Step by Step" 2.05.23'lük derecesiyle üçüncü, Osman Karaoğlan'ın sahibi olduğu, Gökhan Kocakaya'nın jokeyliğini gerçekleştirdiği "Cihanım" 2.05.28 ile dördüncü oldu.

Koşuda ilk sırada yer alan "Taliphan", sahibine 420 bin lira kazandırdı. İkinci "White Ram" 168 bin, üçüncü "Step by Step" 84 bin, dördüncü "Cihanım" ise sahibine 42 bin lira ikramiye kazandırdı.


- Kupayı Bakan Eker verdi


Yarışın ardından düzenlenen törende Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, kupayı "Taliphan"ın sahibi Talip Öztürk'e verdi.

Eker, ayrıca, jokey Selim Kaya ile antrenör Bahattin Dağ'a da birer plaket takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlık Kupası'nı Taliphan kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN