e karşı yeni yasa

Gençlik ve Spor Bakanı , önümüzdeki aylarda e karşı yeni yasalar çıkarabileceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 9.9.2013 12:06 Güncelleme Tarihi: 9.9.2013 12:11
Gençlik ve Spor Bakanı , " adaylığımız dün itibarıyla geride kalmıştır ama Türkiye, olimpik harekete olan inancını bugünden itibaren de korumaya, geliştirmeye, güçlendirmeye devam edecektir" dedi.

Bakan Suat Kılıç, le ilgili olarak ise "Önümüzdeki aylarda gerekirse yeni yasalar da çıkararak, sadece sporcuyu değil, silsile içerisinde dopinge, yasaklı maddeye bulaşmasına neden olan herkesi cezalandırma yönüne gideceğiz. Yasaklı maddelerin Türkiye'ye girişini, satışını, erişimini kolaylaştıran herkes bunun bedelini ödeyecek. Biz meseleye sadece madalya ve anlık başarı çerçevesinde yaklaşmıyoruz. Bizim için spor her şeyden evvel sağlıklı milyonların yetişmesine yönelik en önemli köprüdür. Doping bir zehirdir" diye konuştu.

Suat Kılıç, ''İstanbul 5. kez aday oldu, son 6 olimpiyatın 5'inde biz aday olarak varız. Ama hiç olimpiyat evsahibi kenti olamadık. Oysaki yarı final ve final diyebiliriz oradaki rakiplerimiz daha önce olimpiyatlara evsahipliği yapan ülkelerin aday kentleriydi. Bu yönüyle bakıldığı farklı bir coğrafya, farklı bir hikaye, farklı bir kültür tercihinin iyi kullanılamadığını söyleyebiliriz'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dopinge karşı yeni yasa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN