Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim ve Savunma Türk sporunu uçurur

Giriş Tarihi: 21.9.2013

Sporcuyu buluyoruz, yetiştiriyoruz 18 yaşından sonra 'üniversite, askerlik düşünmekten pusulasını şaşırıyor"

Golfün kalbi 7-10 Kasım'da Türkiye'de atacak... Maxx Royal'in ünlü golf sahası The Montgomerie, Turkish Airlines Open'a ev sahipliği yaparken, aralarında Tiger Woods'un da bulunduğu European Tour'un en iyi 78 golfçüsü 7 milyon dolarlık toplam ödül için kıyasıya mücadele verecek. Turkish Airlines Open öncesi Maxx Royal'de yerli ve yabancı basını ağırlayan Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ülke golfü ve sporunun gelişimi için önemli tespitlerde bulundu. Satırbaşları şöyle:

GİZLİ HEDEF 2016 OLİMPİYATI

İlk kez böyle resmi bir organizasyon yapıyoruz, geç girdik ama tepeden girdik. Gizli hedefimiz 2016 Rio Olimpiyatları. Orada mücadele edecek 300 sporcu arasına wild cardlarımızla 2 sporcumuzu göndermek hedefindeyiz.

TİGER ALLAH'IN BİR LÜTFU

Sporcu yetiştirmek açısından en zor spor golf. Ciddi yeteneğe ihtiyaç var. Hiçbir sporcuyu Tiger Woods'la kıyaslayamıyoruz. Onun gibi birinin yetişmesi için önce Allah'ın o yetenekte birini yaratması gerek.
Biz 16-17 yaşına kadar bir sporcuyu iyi getiriyoruz. 18 yaşından sonra sporcunun pusulası şaşıyor. Çocuk o yaşa gelince üniversite ne olacak diyor, erkekse bir de askerlik ne olacak derdine düşüyor.

ABD ALIP GİDİYOR
Milli Eğitim ve Savunma Bakanlığı bu ülkenin sporunun gelişmesi için elini taşın altına sokmak zorunda. Eğitim ve askerlik sorunu çözülürse Türk sporu uçar. ABD sporcuyu üniversitede yetiştiriyor. Üniversiteler arası müthiş bir rekabet var. Sistem bana aynı şeyi yapmam için müsaade etmiyor.

GOLF MİLLİ SPORUMUZ OLUR

Hamza Sayın Europen Tour'la ilk profesyonel müsabakasına çıkacak. Sonuncu olsa bile 7 bin 800 dolar kazanacak. Hamza vasat bir golfçü olsa yıllık kazanacağı para 150-200 bin dolar. Türk çocuğu parayı sever. Biri o paraları kazansa herkes golf oynamak için yarışır, milli sporumuz olur.

Ardahan'a saha yaptık eleştirildik
Ardahan Üniversitesi'nin içine 3 çukurlu saha yaptık ama eleştiriler bitmiyor. 'Ardahan'da 7 ay kar var ne gereği var deniyor.' İsveç'te 9 ay kar var ama adamların 480 golf sahası var. Sporu geliştirmek için prematüre beyinlerden kurtulmak gerek.
Tüm sporlarda bu sorun var. Bir sporcu 110 metre engellide madalya almışsa bin 110 engeli aşmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim ve Savunma Türk sporunu uçurur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN