Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu nasıl federasyon!

Intercity Yönetim Kurulu: Süpersport Dünya Şampiyonası'nın İstanbul ayağını, Motosiklet Federasyonu'na rağmen düzenledik!

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu'nun birinciliği ile noktalanan Superbike Supersport Dünya Şampiyonası İstanbul ayağını organize eden Intercity Yönetim Kurulu, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar'ı eleştirdi. Yayınladığı bildiride yarışı uluslararası takvime sokmayı başardıklarını hatırlatan Intercity yönetimi, "Ancak federasyon izin vermek istemedi. 'Neden?' diye sorduğumuzda Bekir Yunus Uçar, 'Siz kim oluyorsunuz da bizim getirmediğimiz bir yarışı getiriyorsunuz, ayrıca ya Kenan burada birinci gelemezse, bunun vebalini kim alacak?' şeklinde cevapladı" açıklamasını yaptı.

Seyirci rekorunu bile eleştirdiler
Federasyon bu yarışı engelleyebilmek için benzin ithalatını dahi engellemeye çalıştı. Bu ve bunun gibi bir sürü olumsuz davranış ile TMF yolumuza taş koymaya ve kendi branşında dünya şampiyonu sıfatına sahip tek Türk sporcusunun yarıştığı bu serinin ülkemizde organize edilmesine engel olmaya çalışmıştır. lYar ışta seyirci rekoru kırılınca paragöz ve sporcu hakkı yiyen fırsatçı bir tüccar olarak tanımlandık. Oysa 52 bin seyircinin sadece 3.744'ü biletliydi. Kalan yaklaşık 48 bin kişi ise masrafları tarafımızdan karşılanan misafirlerimizdi.
Maa lesef tek dünya şampiyonu milli motor sporcumuzu, bilet fiyatları emsallerinin onda biri kadar ucuz olmasına rağmen sadece 3 bin 744 kişinin bilet alarak seyretmeye gelmesi federasyonun bu sporu senelerdir toplumun hiçbir kesimine sevdiremediği gerçeğini acı bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.
Bekir Yunus Uçar 'kamu adına görevini yapmasının engellenmesi' ile bizleri itham etmektedir. Oysaki uluslararası kuralları hiçe sayarak özel korumalarıyla, güvenlik görevlilerine saldırmış, şahitlerin önünde çok ağır küfürler edip, tesisimizin malına zarar vermiştir. Zorla, kupa töreni anında kürsüye baskın düzenlemiş ve arbede çıkarıp televizyonlar önünde uluslararası bir skandala neden olmuştur.

Milli vazife
Başka nlığını Vural Ak'ın yaptığı Intercity Yönetim Kurulu, şampiyonayı düzenlemeyi milli bir vazife olarak gördüklerini belirterek, "Onun için masraflarını kendimiz karşıladığımız onbinlerce misafiri İstanbul Park'a getirdik. Bu yarıştan maddi olarak zarar ettik ama Sofuoğlu onbinlerce vatandaşının verdiği ekstra güçle ülkesinde şampiyon oldu" mesajını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl federasyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN