Sıfırcı Hafız'ın 20 yıllık sırrı!

Olimpiyat bronz madalyalı güreşçimiz Mehmet Özal'ın doping yaptığının gizlendiği iddiaları, 'Sıfırcı' lakabı ile tanınan halterci Hafız Süleymanoğlu için de tekrarlandı

Giriş Tarihi: 4.10.2013
Türk sporunun yakasına yapışan doping skandallarına geçmişin hataları da eklenmeye devam ediyor. Eski milli güreşçilerden Mehmet Özal'ın bronz madalya kazandığı 2004 Atina Olimpiyatları öncesi doping yaptığının gizlendiğinin ortaya çıkmasının ardından Azeri asıllı eski milli halterci Hafız Süleymanoğlu için de aynı iddialar ortaya atıldı. 1989'da Azerbaycan'dan ülkemize iltica eden ve Türk vatandaşı yapılan Hafız Süleymanoğlu 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda podyumda sıfır çektiği için 'Sıfırcı Hafız' lakabını almıştı. Süleymanoğlu'nun Avustralya'da yapılan 65. Dünya Halter Şampiyonası öncesinde doping yaptığının gizlendiği iddia edildi.

MADDEYİ AZERBAYCAN'DA ALMIŞ

Süleymanoğlu'nun dopingli olduğunu ise organizasyonun Sağlık Komitesi başkanı olan İranlı bir doktor, dönemin Gençlik ve Spor Genel Müdürü olan Kemal Mutlu ve Halter Federasyonu Başkanı Halil Kılıçoğlu'na söylemiş. Kılıçoğlu, bu iddialar üzerine harekete geçtiğini ve geniş çaplı bir araştırma yaptığını belirterek SABAH' a şunları söyledi: "Hafız şampiyona sonrası yapılan kontroldan temiz çıktı. Hiç bir pazarlığımız olmadı.Yaptığım araştırma sonucunda da Hafız Süleymanoğlu'nun o maddeleri Türkiye'ye iltica etmeden önce Azerbaycan'da aldığı ifade edildi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıfırcı Hafız'ın 20 yıllık sırrı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN