Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın gündemi İstanbul olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, "Avrasya Maratonu'nun ismini İstanbul Maratonu olarak değiştirdik ki, adıyla hep İstanbul akla gelsin ve dünyanın ilgisini çeksin" dedi

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Türkiye'nin en büyük katılımlı kitlesel organizasyonu olan "35. Vodafone İstanbul Maratonu", 17 Kasım Pazar günü düzenlenecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün düzenlenen basın toplantısında 34 yıldır düzenlenen Avrasya Maratonu'nun adını İstanbul Maratonu olarak değiştirdiklerini açıklayarak, "Adıyla hep İstanbul akla gelsin diye bu yıl 35. kez düzenlenecek olan organizasyonun ismini Vodafone İstanbul Maratonu olarak değiştirdik. Maraton, kent ekonomisine önemli katkı sağlayacak, istihdamı artıracak ve bilinirlik ile turizme büyük katkı sağlayacak. Ödülleri artırdık. İstedik ki saygın ve seçkin atletler katılsın. Türk atletleri teşvik etmek adına farklı bir ödül sistemi geliştirdik" şeklinde konuştu.

YILDIZLAR BURAYA KOŞACAK
Topbaş, Vodafone İstanbul Maratonu'nun uluslararası ölçekte, New York ve Sydney Maratonları gibi olacağını ve önemli profesyonel atletleri kendine çekeceğini belirterek, "Diğer taraftan halk koşusu olması itibarıyla dünyada bu büyüklükteki tek maraton. Vodafone İstanbul Maratonu'nda emeği geçen herkese ve Vodafone'a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

20 BİN SPORCU BEKLİYORUZ
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt, "Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin en geniş katılımlı kitlesel organizasyonu olan Vodafone İstanbul Maratonu'na 35. yılında tekrar adımızı vermenin gururu nu yaşıyoruz. Sahip olduğumuz global iletişim ağımızı ve teknolojimizi Vodafone İstanbul Maratonu için seferber ediyoruz. Daha şimdiden kayıtlı sporcu sayısının 97 ülkeden 16 bin 400 sporcuya ulaşması bizi çok mutlu etti. Yarış günü katılımcı sporcu sayısının 20 bine ulaşmasını bekliyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın gündemi İstanbul olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN