Çok büyük gurur

PGA Avrupa Turu Final Serisi'nin 3. ayağında dünya devleriyle sahaya çıkan Hamza Sayın: "Hedefimiz para ya da derece değildi. Türkiye'nin ilk profesyonel golfçüsü olmak büyük gurur"

Giriş Tarihi: 12.11.2013
PGA Avrupa Turu Final Serisi'nin 3. ayağı olan ve Maxx Royal Otel'in sahasında gerçekleştirilen Turkish Airlines Open 2013 Golf Turnuvası, yaşanan ilkleriyle tarihteki yerini aldı... Uluslararası profesyonel bir turnuvaya mükemmel bir şekilde ev sahipliği yapmanın yanında Türkiye için bu turnuvanın bir diğer önemi de ilk profesyonel golfçüsün dünya devleriyle sahada olmasıydı. 27 yaşındaki Hamza Sayın, 10. delikte ilk vuruşunu yaparken, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu gözyaşlarını tutamadı. Maxx Royal Otel'in golf sahasını tasarlayan ve adını veren golfün efsanelerinden Colin Montgomerie'nin turnuvayı takip eden basına verdiği barbekü partisinde döktüğü gözyaşlarını sorduğumuz Ahmet Ağaoğlu, "Yok öyle bir şey... Gören var mı!" dese de sonrasında yaşadığı gururu şöyle anlattı: "Hamza, wild card'la bu şampiyonada mücadele etti. 1997 yılından bu yana bir Türk golfçüsünün profesyonel olarak yarışması için mücadele ettik. Hamza'nın o vuruşu yapması ortaya koyduğumuz emeğin meyvesiydi. Duygulanmamak elde değildi."

YILLARCA SÜREN EMEĞİN KARŞILIĞI

Türkiye'nin ilk profesyonel golfçüsü olarak tarihteki yerini alan Hamza Sayın da PGA Avrupa Turu'na katılmanın gururu içinde. Bugünlere Ahmet Ağaoğlu ve Federasyon'un maddi manevi destekleriyle geldiğini belirten Hamza Sayın duygularını şöyle dile getirdi: "Burada olabilmek bile benim için bir onur. Türkiye'nin ilk profesyonel golfçüsü olarak buradayım. Bu en büyük hayalimdi. Küçükken golf dergilerini karıştırırken hep Tiger Woods'un fotoğraflarına bakardım ve 'bir gün denk gelir miyiz, onunla aynı turnuvada oynar mıyım' derdim. Bugüne kısmetmiş. Hedef müsabakada oynamaktı. Hedefimiz bu turnuva için sonuç odaklı ve para odaklı değildi. Katılmak ve performansımı görmekti. İlk vuruşu yaptık bundan sonra daha iyi olması için çalışacağız. Olimpiyatlara 3 yıl var ve orada da olmayı çok istiyorum."

BABALAR VE OĞULLARI
Başkan Ahmet Ağaoğlu, Hamza ile fotoğrafı çekilirken "Babalar ve oğulları" diyor. Hamza ve diğer golfçülerle yakından ilgilenirken kendi kızını ihmal ettiğini ise sohbet sırasında şöyle anlatıyor: "Hamza, kızımla yaşıt. Ben onunla o kadar ilgileniyorum ki üniversite sınavı zamanı geldi. Bütün çocuklarımız Marmara Üniversitesi'ne girdi. Ben çok mutluyum. Kızım dedi ki; "Ben de hukuk fakültesini kazandım bilgin olsun."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok büyük gurur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN