Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alptekin'e kötü haber

IAAF, Londra 2012'nin altın madalyalı ismi için Türkiye Atletizm Federasyonu'nun sunduğu temiz raporu tanımadığını belirterek CAS'ın yolunu tuttu. Aslı Çakır Alptekin'e ömür boyu men gelebilir

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF), 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar 1500 metrede ipi ilk sırada göğüsleyen Aslı Çakır Alptekin'in doping dosyasını, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıdı. Türkiye Atletizm Federasyonu, Olimpiyat Oyunları'nda atletizm branşında ülkemize ilk altın madalyayı getiren Alptekin hakkında biyolojik pasaportundaki düzensizlik (kan değerlerindeki sapma) üzerine açtığı doping soruşturmasında 'temiz' raporu vererek, milli sporcuya cezaya gerek görmemişti. IAFF, Türkiye Atletizm Federasyonu'nun kararına itiraz etti ve soruşturmada yeni bir perde açıldı.

SORUŞTURMADA YENİ PERDE
IAAF'in CAS'a başvurusu sonrası hakkında yeni bir soruşturma açılacak Alptekin, gelecek rapora göre ömür boyu men cezası ile karşı karşıya kalabilir. Konuya ilişkin bir açıklama yaparak IAAF tarafından CAS'a başvuru olduğunu doğrulayan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, "Şimdi CAS'ta dava süreci başladı. Bu dava sürecinde sporcu kendi savunmasını yapacak. Dava sürecinin ne zaman biteceği ise belirsiz" dedi. IAAF'in uluslararası müsabakalardan geçici olarak men ettiği Aslı Çakır Alptekin, mayıs ayından bu yana pistlerden uzak. Türkiye Atletizm Federasyonu, son dönemde 31 atlete doping cezası vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alptekin'e kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN