Pistorius: İnancım sayesinde ayaktayım

Giriş Tarihi: 7.4.2014 17:42 Güncelleme Tarihi: 7.4.2014 17:44
Güney Afrika'da devam eden Oscar Pistorius davasının 17. duruşmasında, mahkeme saatlarce ampute atletin hayat serüvenini dinledi. Doğuştan iki ayağı olmayan dünyaca ünlü atlet, hayırsever ve dindar bir insan olduğunu ifade etti.

Birçok yardım faaliyetinde buluunduğunu belirten Pistorius, ibadetlerini aksatmadığını ve inancı sayesinde ayakta durduğunu dile getirdi.

Avukat Barry Roux, müvekkliline alkol ve uyuşturucu kullanıp kulanmadığını sordu. Pistorius ise sadece tatillerde alkol aldığını, uyuşturucu ise kullanmadığını belirtti.

Evlerine defalarca hırsız girdiğini söyleyen Pistorius, değerli eşyalarının çalındığını, babasının soyulduğunu, hırsızlar konusunda çok panik yaşadığını ifade etti.

Ampute atlet, bir defasında hırsızların bir kadını rahatsız ettiğini ve silahıyla ateş ederek kadını kurtarmaya çalıştığını ifade etti.

Yarın sabaha ertelenen duruşmanın sona ermesiyle Oscar Pistorius uzun süre ağladı. Pistorius'u kız kardeşi sakinleştirirken, kurban Reeva Steenkamp'ın annesi June'un her zamanki gibi derin üzüntüsü dikkatlerden kaçmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pistorius: İnancım sayesinde ayaktayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN