Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan "ücretsiz tatil" imkanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl gençler arasında kardeşlik, arkadaşlık ve dostluk duygularını pekiştirmek için düzenlenen gençlik kampı başvuruları başladı.

Giriş Tarihi: 6.5.2014 13:44
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, kano, golf, rafting ve binicilik gibi çeşitli spor etkinliklerinin yanı sıra kültürel faaliyetlerin de yer aldığı gençlik kampına katılmak isteyenler, 6 Haziran'a kadar "www.genclikkamplari.gov.tr" adresinden başvuruda bulunabilecek.

Türkiye'nin dört bir yanında binlerce gence tanışma, sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma fırsatı sunacak proje kapsamında ulaşım, konaklama ve yemek gibi tüm ihtiyaçlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

24 Haziran-13 Eylül tarihlerinde 7 günlük 9 dönem şeklinde gerçekleştirilecek kampa katılmayı hak kazanan 12-15 yaş grubundaki gençler deniz kamplarında, 16-22 yaş aralığındaki gençler ise doğa kamplarında düzenlenecek aktivitelerle keyifli günler geçirecek.

- "Daha güzel bir geleceğe el ele yürüyeceğiz"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlik kamplarının büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Geçtiğimiz yıl 70 binin üzerinde başvuru oldu. 22 bin 500 çocuğumuz farklı şehirlerde düzenlenen kamplara katıldı, tanışıp kaynaştı" ifadesini kullandı.

Bu yıl da mümkün olan en çok sayıda genci kamplarda ağırlamak ve onların sosyal hayatına bakanlık olarak katkıda bulunmak istediklerinin altını çizen Kılıç, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençlerin oluşturduğu bu mozaik bizi mutlu ediyor. Böylece toplum hayatımızın da gelişerek, daha güzel bir geleceğe el ele yürüyeceğimize inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan "ücretsiz tatil" imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN