Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbolu bırakın bize bakın

Golfün 'Şampiyonlar Ligi' olarak görülen Avrupa Kadınlar Turnuvası'nda mücadele eden kızlarımız Damla, Sezgi, Sena ve Begüm golfün futbolun gölgesinde kalmasından yakındı

Avrupa Kadınlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open'da mücadele eden dört Türk kızı SABAH'a konuştu. "Golfün Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil ettik" diyen milli golfçüler bu sporun ülkemizdeki geleceği için umutlu konuştular. Sezgi Kılıç: "11 yaşında golfe başladım. Bana böyle bir turnuvada oynama imkan sağlayan, kulübüme, hocama minnettarım. Türkiye'de diğer spor dallarına oranla golfe ilgi çok az. Futbolun gölgesinde kalıyoruz. Ama gitgide ilginin artığını düşünüyorum. Ben de başarılarımla dünyaca bilinen 'Türk kızı Sezgi' olarak tanınmak isterim. Bunun için daha çok çalışaçağım."

BİRAZ DESTEKLE UÇARIZ

DAMLA BİLGİÇ: Uluslararası sporcularla yarışmak çok önemli, heyecan verici. Yeni şeyler öğreniyorsunuz. Golfün zengin sporu olduğunu düşündükleri için bu spora karşı uzak kalıyorlar. Bu çok yanlış bir önyargı.

BEGÜM YILMAZ:
2008'den beri milli sporcuyum. Bu turnuva Şampiyonlar Ligi gibi bir organizasyon.

SENA ERSOY: Tiger Woods gibi önemli sporcuların Türkiye'ye gelmesi ilgiyi artırdı. Dünya kanallarının canlı vermesi çok güzel. Keşke Türk TV kanalları da canlı yayınlasa. Futbol kadar bütçe ayrılırsa şampiyonluklar da uzak değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolu bırakın bize bakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN