Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma'yı aydınlatmak için süper kadro

Giriş Tarihi: 27.6.2014 17:05

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası sonrası yaraları biraz olsun sarmak adına önemli bir adım atılıyor. "Soma Spor" ve "Her şey Soma için" temalı sosyal ve ekonomik gelişim projeleri kapsamında bölgeye yatırımların startı verildi.

Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden faciasının ardından tüm Türkiye yardım için seferber olurken, bir destek de Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi, iş adamı Sinan Vardar'dan geldi.

Bölgesel Amatör Ligi 8. Grup'ta mücadele eden Soma Spor'un yeni başkanı olan ve yönetim kurulunu önemli isimlerden kuran Vardar, "Soma Spor" ve "Her şey Soma için" temalı sosyal ve ekonomik gelişim projeleri kapsamında bölgeye yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Sinan Vardar, "Soma Spor'daki görevimiz başladı. Öncelikli olarak amacımız Soma Spor'u el birliği ile kalkındırmak ve layık olduğu en iyi yere getirmek. Yaşanan facianın ardından yaraları biraz sarmak adına projeler hazırladık. Tesisleşmeye destek vermeyi amaçlıyoruz. 15 bin kişilik bir stat projesi çizdirdik. Atletizmin yanı sıra diğer branşlarda ve ayrıca eğitim konusunda destek olacağız" diye konuştu.

O MADENCİ DE YÖNETİM KURULUNDA

Soma Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Vardar, yaşanan faciadan yaralı olarak kurtulan ve ambulansta "Sedye kirlenmesin" diyerek çizmelerini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın'dan çok etkilendiği için ekibiyle böyle bir projeye başlama kararı aldığını söyledi.

Vardar, Murat Yalçın'ı Soma Spor Yönetim Kurulu'na aldığını da belirtti ve "Her faaliyette, yaptığımız her projede Murat kardeşimiz bizimle birlikte olacak. Maçları benim yanımda izleyecek. Beni bu işe teşvik eden Murat Yalçın'dır" ifadelerini kullandı.

YÖNETİMDE ÜNLÜ İSİMLER

Başkanlığını Sinan Vardar'ın yaptığı Soma Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nda ve Sosya Komitesi'nde kamuoyunun yakından tanıdığı Rıdvan Dilmen, Rıza Çalımbay, İbrahim Üzülmez, Tümer Metin, Suat Kaya ve Fatih Doğan gibi ünlü isimler de yer alıyor.

İŞTE SOMA İÇİN HAZIRLANAN O PROJELER:

- Soma Spor Futbol Projesi
- Stat Projesi
- Aile Atletizm Parkı
- Otel
- Huzurevi
- Organik Ürün Parkı
- Aile Yaşam Merkezi
- Çocuk Yuvası
- Madenciler Anıt Parkı
- Hatıra Ormanı
- Soma Maden Müzesi
- Darkale Turizm Projesi
- Soma Turizm Okulu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'yı aydınlatmak için süper kadro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN