Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul aşkına koş

İki kıta arasında gerçekleştirilen tek yarış olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu bugün koşuluyor. "İstanbul Aşkına Koş" sloganıyla yola çıkan maraton ve halk koşusuna katılımın 25 bini aşması bekleniyor

Giriş Tarihi: 16.11.2014
İstanbul aşkına koş
İki kıta arasında gerçekleştirilen en önemli yarış olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu bugün koşuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından gerçekleştirilen organizasyonda maratonun yanı sıra 10 ve 15 kilometre yarışlarıyla, halk yürü- yüşü de yapılacak. "İstanbul Aşkına Koş" ve "#birsebebivar" sloganlarıyla yola çıkan organizasyona 25 binin üzerinde katılımın olması bekleniyor. Maratonun bu yılki en önemli koşusu yine 42 kilometre 195 metrelik yarış olacak. Boğaziçi Köprüsü'nün gişelerinin gerisinden 09.00'da başlayacak maraton Sultanahmet'te sona erecek.

Bu yollara dikat
Bu sabahtan itibaren bazı yollar 36. Vodafone İstanbul Maratonu nedeniyle trafiğe kapatılacak. Boğaziçi Köprüsü, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş Meydanı, Dolmabahçe, Karaköy Meydanı, Ataköy 1. kısımdan Sirkeci'ye uzanan sahildeki Kennedy Caddesi ve Sultanahmet Meydanı koşu nedeniyle trafiğe kapalı olacak. Bu yollar saat 11.00'den itibaren kademeli olarak açılacak.

Bakan: Gençler için motivasyon olacak
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 36. Vodafone İstanbul Maratonu'nda sporcuların kıtalararası spor yapmanın heyecanını yaşayacaklarını söyledi. 200 sporcunun yanı sıra on binlerce sporseverin kıtalararası spor yapmanın heyecanını tadacağını belirten Bakan Kılıç, "Yurdun dört bir yanında bulunan spor ruhu, genç sporcularımız için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır" dedi.

118
İstanbul Maratonu'na geçen yıl 97 ülkeden sporcu mücadele ederken, bu yıl ise 118 farklı ülkeden
sporcu kayıt yaptırdı.

2012
İstanbul Maratonu, 2012'de Uluslararası Atletizm Federasyonu tarafından "Altın Kategori" unvanına layık görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul aşkına koş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN