'İlk kez yemek için dövüştüm'

Giriş Tarihi: 17.4.2015
'İlk kez yemek için dövüştüm'

"12 yaşında, daha boksun ne olduğunu bilmeden dövüştüm. Kazandığım 2 $ ile annem bize yemek aldı. Ama ona parayı nasıl bulduğumu asla söyelmedim."

Floyd Mayweather ile yapacağı dövüşten 120 milyon $ kazanacak olan Manny Pacquiao, paranın kendisi için geri planda olduğunu söyledi. Pacman, bokstan ilk parasını 12 yaşındayken kazandığını belirterek, "Annem çamurlar içinden kestane toplardı ki bize yapsın. Birileri de bana kasabada para için dövüş yapıldığını ve kazanana iki yüz pesos (2 dolar) verildiğini söylediler. Ben de gittim ve kazandım. İki doları anneme verdim ve o da yemek aldı. Fakat ona asla dövüştüğümü söylemedim. Ve böylece her pazar günü 2 dolar kazandım. Daha sonra amcam elinde video kasetlerle geldi ve her şey böyle başladı" ifadesini kullandı.

BOKS YUMRUK ATMAKTIR
Pacman, boksu dünyanın en iyi sporu olarak tanımlarken, "Çünkü size hayatı öğretiyor. Bana da kazandıklarımı paylaşmayı öğretti" dedi. Pacquiao, rakibinin hakkındaki "Tedbirsiz" yorumuna da, "Boks yumruk atmaktır. Yine de 5 yıl önce karşılaşsaydık bu kadar iyi bir maç olmayabilirdi belki. Zira şimdi tam anlamıyla mükemmel boksörleriz ve dünya bizi izleyecek" diye cevap verdi

SEYİRCİ BİZİM İÇİN HER ŞEY
Pacman, "Seyirciler olmadan biz hiçiz. Onların desteğine ihtiyacımız var" dedi.

KARARLIYIM
Mayweather'in "Bu sadece başka bir dövüş" yorumunu da cevaplayan Pacman, "Heyecanlıyım ve bunu seviyorum. Hayır, bu maç kariyerimi tanımlamaz. Sekiz farklı siklette dünya şampiyonu oldum. Ama bu dövüş mirasımın büyük bir parçası olabilir. Kazanmak için hiç bu kadar kararlı olmamıştım. Adeta öldürme içgüdüsü ile dövüşeceğim. Ancak bu Mayweather ile aramda kişisel bir şey değil" diye konuştu.

ADALET YOK!
Pacman, "Paranın bölünmesi şeklinden (60'a 40) memnun değilim. O na istediği her şeyi verdik. Ancak gelecek sefer anlaşma da farklı olacaktır. Ama benim için değil, halkım için. Çünkü her yerde aç insanlar görüyorum ve onlara yardım eden yok" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İlk kez yemek için dövüştüm'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN