Bisiklet sporu gelişmeli

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Bisiklet sporu gelişmeli

Kendisi için özel hazırlanan bisiklete binen Erdoğan, "Bu sporu Türkiye'de daha çok sevdirmeliyiz" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtımını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Nisan-3 Mayıs'ta yapılacak olan ""nun tanıtım etkinlikleri kapsamında dün İstanbul'da basın turuna katıldı. Salacak Sahili'nde kendisi için özel olarak yapılan bisikletle pedal çeviren Erdoğan'a bürokratlar da eşlik etti. 800 metre pedal bastıktan sonra kısa bir konuşma yapan Erdoğan, bisiklet sporunun Türkiye'de gelişmekte olan bir branş olduğunu belirterek, "Bu konuda gelişmekte olan illerimizin başında Konya geliyor. Bu sporu Türkiye'de daha çok sevdirmeliyiz. Antalya ve İstanbul gibi illerin bu spora olan ilgisini de biliyorum. Bir diyeceğim de bisiklet üreticilerine; onlardan ricam fiyatları düşürmeleri" dedi.

MADALYAYI TAKTI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a günün anısına madalya taktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanından ayrılırken, bazı katılımcı ve vatandaşlarla sohbet ederek fotoğraflar çektirdi. Recep Tayyip Erdoğan basın turunun ardından da helikopterle Kocaeli'ne geçti.

800 METRE KULLANDI

tanıtım kapsamında yaklaşık 800 metre kadar pedal çeviren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Şampiyonu Fabrice Mels'in bindiği bisikletin kadrosu ile aynı özelliklere sahip 20 vitesli, hidrolik frenleri olan, karbon gövdeli bir bisiklet kullandı.

3 MAYIS'TA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Yarışa beklenenin üstünde bir katılım olduğunu aktaran Erdoğan, turun 3 Mayıs'ta İstanbul'da tamamlanacağını belirterek, "Sağlık için gerçekten bisiklet çok farklı bir spor. 3 Mayıs'ta tekrar bir arada olmak üzere katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

ÜSKÜDAR HATIRASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salacak Sahili'nde Kız Kulesi karşısında ve İstanbul Boğazı'nın Marmara'ya açıldığı noktada bisikletle pedal çevirdi.

'HIZINA YETİŞEMEDİM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber pedal basan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu tanıtım turu sonrası duygularını şöyle anlattı: "Sayın Cumhurbaşkanımız gayet rahat bir şekilde turu tamamladı. Zaman zaman hızını artırdı. Temposu yüksekti. O esnada ben bile hızına yetişemedim. Spora katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz."

YILDIZ YAĞACAK

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na dünyanın 1 numaralı bisikletçisi olarak kabul edilen ve yıllık 10 milyon Euro'luk geliriyle dünyanın en çok kazanan sporcuları arasında yer alan Mark Cavendish ile bir diğer ünlü bisikletçi Tom Boonen de katılacak. Geçen yıl turdaki başarılı performansıyla yeşil mayoyu sırtına geçiren Cavendish, bu yıl da tüm dikkatleri üzerine çekecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisiklet sporu gelişmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN