120 milyon $ lık sakatlık

120 milyon $ lık sakatlık

'Asrın dövüşü' dendi, yenildi ama sansasyonu bitmedi... Omzundaki sakatlığı gizlediği ortaya çıkan Manny Pacquiao'nun parayı alabilmek için bu yola gittiği iddia ediliyor

Mayweather'a yenilen Pacquiao'nun lisansı iptal olabilir

Büyük beklentilerle aylardır gündemden inmeyen ancak iki boksörün de performansıyla kimseyi tatminkar etmeyen 'Yüzyılın dövüşünün' yankıları sürüyor... Floyd Mayweather karşısında atak oynamaya çalışmasına karşın istediğini alamayan Manny Pacquiao'nun maçtan sonra, "3 hafta önce omzumdan sakatlanmıştım. Yeterli iyileşme olmadı" demesinin ardından ameliyat olacağı da ortaya çıkınca Nevada Eyaleti Atletik Departmanı (NSAC) devreye girdi. Karşılaşma öncesindeki kontrollerde sakatlığından bahsetmeyen Manny Pacquiao yaklaşık 1 yıl ringlerden uzak kalacağı gibi bir de cezayla karşı karşıya kalacak.

Yalan beyana 4 yıl hapis
NSAC Başkanı Francisco Aguilar, "Bu konuyu tartışacağız. Dövüşçüler durumlarını günbegün bildirmeliydi. Eğer sürecin arkasından dolanırsanız sonucuna katlanırsınız" ifadelerini kullandı. Filipinli boksörün bunu 120 milyon dolarlık gelirden olmamak için yaptığı ABD basınında dile getiriliyor. Eğer Nevada eyaleti konuyu bir kamu davası olarak ele alırsa 'yalan beyan' suçundan 4 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması söz konusu olacak.

Puanlama sonucunda Floyd Mayweather'a yenilmesine karşın 120 milyon dolar kazanan Manny Pacquiao, omzundan geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle ameliyat olacak. Bu da yıldız boksörün 1 yıl boyunca ringlerden uzak kalacağı anlamına geliyor... Mayweather'ın boksu bırakacağı düşünülürse bir rövanş ihtimali imkansız gözüküyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120 milyon $ lık sakatlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN