Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul en güzeline layık

Giriş Tarihi: 11.11.2015
İstanbul en güzeline layık

Dört gözle beklenen İstanbul Maratonu'nda hazırlıklar tamam

Bir dünya markası haline gelen Vodafone İstanbul Maratonu'nunda tüm hazırlıklar tamamlandı. Pazar günü start alacak Vodafone 37. İstanbul Maratonu öncesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Sabah'ı ziyaret etti. Maratonda tüm hazırlıkların tamamlandığı ve şölene hazır olduklarını belirten Özbayraktar hedeflerini anlattı: "İstanbul duygusu olan bir şehir. Kimi zaman hüzünlendiren, kimi zaman güldüren bir şehir. Dünyada eşi benzeri olmayan ve ismi ile anılan bu maratonun her zaman söyleyecek bir sözünün olması lazım. Koşunun bu yılki teması; 'Kadına Şiddete Dur De'… Tüm materyalleri turuncu yaptık ve 'Kadına Şiddete Dur' diyeceğiz. Ayrıca bu koşuyu bir hayır platformuna dönüştürmek istiyoruz. Şimdi bir projemiz var, artık kaydolanların kimisi Kızılay için kimisi Omurilik Felçlileri için koşacak."

EŞYA BAĞIŞI KAMPANYASI İLE FARK YARATACAĞIZ
"İstanbul her şeyin en güzeline layık. Bu nedenle dünya maratonlarını inceliyoruz, bize ne uyar ne uymaz bakıyoruz. Bu yıl ilk defa, 'Eşya Bağışı Kampanyası'nı hayata geçireceğiz. Start noktasından önce katılımcılar üzerlerindeki polarları, eşofmanları belli bölgelere bırakacak. Gönüllüler de onları toplayacak ve ihtiyaç sahiplerine dağıtacak."

TERGAT HAYRET İÇERİSİNDE KALDI
"Şu an katılım noktasında çok iyiyiz. 12-13-14 Kasım'da tanıtım fuarımız olacak. O fuara bile katılım sayısı çok yüksek. Çünkü İstanbul Maratonu ciddi bir marka oldu. Bu yıl bir yenilik olarak Spor A.Ş. Timing kurduk. Önceden yurtdışından gelen ekipler ölçüm yapıyordu. Şimdi kendi ölçümlerimizi kendimiz yapacağız." Özbayraktar, geçen yıl organizasyona katılan eski atlet Paul Tergat'ın halk maratonundaki insan selini görünce şaşırdığını ve "Böyle bir şey görmedim" diyerek hayrete düştüğünü ilettiğini söyledi.

SPONSORLAR ARTIK PEŞİMİZDEN KOŞUYOR
"İstanbul Maratonu, dünyada büyük ilgi görüyor. Haber olarak hemen hemen bir çok ülkede yayınlanıyor. Altın kategoride koşulan bir maratonuz. Çok ciddi sponsor olmak isteyen markalar var. Artık sponsor konusunda biz seçici konumundayız. Ayrıca, bu maratonun o kadar gizli kahramanı var ki, onları saymakla bitmez. Ölçüm yapanından tut, güvenliğine kadar herkes emek veriyor. Bu da bu koşuyu daha değerli kılıyor.

'KENYALI, ETİYOPYALI KOŞAR' TABUSUNU YIKMAK İSTİYORUZ
İstanbul Maratonu'nda koşmak ayrıcalık olmalı. Artık halk koşuna katılmak isteyenlere antrenman şansı veriyoruz. Bu antrenmanlar sonucunda insanlar 10-15-21 kilometrelik koşulara hazırlanabiliyor. Bu sayede toplumun üzerindeki, 'Kenyalı, Etiyopyalı her zaman koşar' algısını yıkmak istiyoruz. Bütün dünyada olduğu gibi bakkal Mehmet amcanın da kasap Ahmet amcanın da koşabileceğini İstanbul'da herkese göstermek istiyoruz."

ATLETLER İLLE DE 'İSTANBUL' DİYOR!
"Artık güçlü bir hükümetimiz var. Güzel ve donanımlı tesisler yapılıyor. Bizim artık organizasyon ve katılımcı sayılarımızı arttırmamız gerekiyor. Halkımızın ciddi bir ilgisi var. Bu sene 31 tane milli atletimiz yarışacak. 60 üzerinde elit atlet yarışa katılacak. İstanbul parkuru zor bir pakur aslında. İlle de atletler İstanbul'da koşmak istiyor, çünkü prestijli bir maraton haline geldi koşularımız. İki kıtayı birleştiren tek maraton. Böyle bir maraton olunca elit atletler kendiliğinden katılmak istiyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul en güzeline layık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN