Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslara ilk darbe

Rusya Anti-Doping Ajansı'nın WADA akreditasyonu geri alındı. Bundan sonra Moskova'daki laboratuarlarda doping kontrolü yapılamayacak

Ruslara ilk darbe
Atletizmde ortaya çıkan skandalda yeni gelişme

Atletizmde WADA'nın bağımsız kurulu tarafından açıklanan 'doping raporunda' ortaya çıkan skandal sonrası Rusya'ya ilk darbe vuruldu. Yasaklı maddenin devlet destekli kullanıldığının ortaya çıkması ve doping yapanlardan rüşvet alındığının tespit edilmesi üzerine doping testlerinin kontrolünü yapan Moskova laboratuarlarının akreditasyonu WADA tarafından geri alındı. Artık Rusya Anti Doping Ajansı'nın (RUSADA) Moskova'daki laboratuarı, doping kontrolü yapamayacak. Raporda, Rus devlet güvenlik güçlerinin test numunelerine müdahale ettiği vurgulanmıştı.

Interpol de devreye girdi

Atletizm tarihin en büyük skandalı olarak anılan doping aklama iddialarının WADA'nın bağımsız kurulu tarafından da doğrulanmasının ardından Uluslararası Polis Organizasyonu Interpol, soruşturmayı koordine edeceklerini açıkladı.

Rusya'dan sonra ikinciyiz

2010'dan bu yana biyolojik pasaportunda sorun yaşayan sporcular arasında Rusya açık ara önde... Son 5 senede 29 sporcusunda anormal kan değerleri bulunan Rusya'yı ise 9 sonuçla Türkiye izliyor. Ukrayna ve Portekiz'den 7, İspanya ve İtalya'dan 6 sporcuda dopinge rastlandı.

'Kanıt istiyoruz'

2016 Olimpiyatları'na katılması tehlikeye giren Rusya, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından yöneltilen suçlamaların kanıtlara dayandırılmasını istedi. Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Kanıtlar ortaya konulmalı. Suçlamaların zemini yok" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslara ilk darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN