Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Takke düştü kel göründü

Giriş Tarihi: 16.1.2016
Takke düştü kel göründü

Çintimar: "Dünyada artık bütün yarışmalar sorgulanabilir. Aslı da WADA ile anlaşmıştı ancak rapor bunun boşu boşuna yapıldığını gösteriyor. Kirli ilişkiler ortaya çıktı. Eğer doping yapılmışsa affı yok"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) görevlendirdiği bağımsız komisyonca yolsuzluk ve doping iddialarına ilişkin yayımlanan ikinci rapor sonrası atletizmde her madalyanın artık sorgulanabilir noktaya geldiğini söyledi. Federasyon hukukçularının raporu incelediklerini vurgulayan Çintimar, "Dünyada sporda şapka düştü, kel göründü artık. Hukukçularımızın raporuna göre bir yol haritası belirleyeceğiz. Sporun temizlenmesi için hamle yapıldı. Futbolda, atletizmde başladı" dedi. Raporda adı geçen milli atlet Aslı Çakır Alptekin'e, kan değerlerindeki değişiklikler gerekçe gösterilerek şüphe üzerine ceza verildiğini anımsatan Çintimar, "Tam karar veremediler. Sporcu, WADA ile anlaştı ama kirli ilişkiler ortaya çıktı. Rapor, anlaşmanın boş yere yapıldığını gösteriyor. Çok yönlü düşünmek zorundayız. Eğer doping yapılmışsa bunun affı yok" ifadelerini kullandı.

RAPORDA NE YAZIYORDU?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile dönemin IAAF Başkanı Lamine Diack, 9 Rus atletin doping dosyalarının örtbas edilmesi konusunda anlaştılar.
Lamine Diack'ın oğlu Papa Massata Diack dopingin üstünü örtmek için Aslı Çakır Alptekin'den 350 bin Euro istedi.
2020 Olimpiyatları'nın ev sahipliğine aday Türkiye, eski başkan Lamine Diack'ın desteğini, istenilen sponsorluk ücretini ödemediği için kaybetti. Japonya ise bu ödemeyi yaptı ve olimpiyatı aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takke düştü kel göründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN