Türkiye ile IOC kolları sıvadı

Kılıç: Göç konusundan etkilenen gençlerin desteklenmesi için IOC ile ortak çalışma irademiz var. BACH: Mültecilerden oluşan sporcu takımının Olimpiyat Oyunları'nda yarışmasını sağlayacağız.

Giriş Tarihi: 5.3.2016
Türkiye ile IOC kolları sıvadı
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, IOC Başkanı Bach ile buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'ı konuk etti. Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede; Kılıç, "Türkiye ile alakalı bir konu olduğunda her zaman desteğini hissettiğimiz, bildiğimiz değerli bir dostumuz ile buluşmaktan mutluyuz. Spor camiasını ve sayın Bach'ı yakından tanıyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletiyorum. Geleceğe yönelik IOC, TMOK ve Bakanlığımız nezdinde çok büyük çalışmalara imza atabiliriz. Örneğin göç konusundan etkilenen gençlerin sportif çalışmalarla desteklenmesi ve rehabilite edilmesi adına IOC ile ortak çalışma irademiz var" dedi.

İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK

Yaptığı ziyaretin, dünyayı etkisi altına alan mülteci ve sığınmacı krizinde Türkiye'nin önemli bir rol oynadığı döneme denk geldiğine dikkat çeken IOC Başkanı Bach ise Bakan Çağatay Kılıç'a, sıcak karşılamasından dolayı teşekkür etti. Bach, "Yeniden Türkiye'de olmak harika bir duygu. IOC ve Türkiye arasında uzun zamandır süregelen mükemmel ilişkiler buluyor. İşbirliğimizi mülteciler konusunda sürdüreceğiz. Göçmenlerden oluşan bir sporcu takımının Olimpiyat Oyunları'nda yarışmasını sağlayacağız" açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE HÜKÜMETİ VE HALKINA TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'ı bakanlığın girişinde karşıladı. Bach, "Türk Hükümetine ve Türk halkına göçmenlere göstermiş olduğu büyük destekten dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. Bakan Kılıç görüşme sonrası Bach'a Türk kahvesi seti hediye etti.

SIĞINMACILARA YARDIM İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Görüşme; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın makamında samimi bir ortamda gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener de görüşmeye katıldı. Bakan Kılıç ile IOC Başkanı Thomas Bach, sığınmacıları spor yoluyla topluma kazandırmak amacıyla üretilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ile IOC kolları sıvadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN