Portland Notları

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Portland Notları

FOTO MUHABİRİNİ GÜLLE İLE VURDU!

Pentatl onda gülle atma yarışında büyük bir kaza ucuz atlatıldı. NCAA salon şampiyonu ABD'li Kendall Williams ilk hakkında 13.45 atarak en iyi derecesini 10 cm geliştirdi. Ancak Williams'ın ikinci atışı, foto muhabirlerinden birine isabet etti. Bacağına isabet eden 4 kiloluk gülle ile yerde kalan foto muhabiri büyük şok geçirirken, alınan güvenlik önlemlerinin yetersizliği de ortaya çıktı. Aynı olayın erkeklerde meydana gelmesi durumunda, 7.2 kiloluk güllenin çok daha ağır hasar verebileceğine dikkat çekildi.
Pentatlonda altın madalya Kanadalı Brianne Theisen-Eaton'ın oldu. Yüksek atlama ve uzun atlamada istediği puanları alamayan Theisen-Eaton, son yarış olan 800 metre öncesi Ukraynalı Mohynyuk'un tam 150 puan gerisinde üçüncüydü. Ancak 800 metrede 2:09.99 ile 1. olan Kanadalı, iki rakibi Alina Fodorova'nın 2:20:42, Mohynyuk'un 2:23:19'luk dereceleri sayesinde altın madalyayı kazandı.
Kadınlar uzun atlama müsabakasında ilk kez iki atlet birden 7 metrenin üzerine çıktı. Brittney Reese, son hakkındaki 7.22 ile 3. kez dünya şampiyonu olurken, Sırp Ivana Spanovic'e 7.07'lik en iyi atlayışı altın madalya getirmedi.
Erkekler gülle atmada altın madalya Yeni Zelanda'ya gitti. Tom Walsh, yarışma içinde önce 21.60, ardından 21.64, son hakkında da 21.78'e çıkardığı Okyanusya salon rekoruyla birlikte şampiyonluğu aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portland Notları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN