Türkiye'nin en iyi haber sitesi

52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu bugün başlıyor

-İstanbul etabıyla start alacak olan dev organizasyonun sembolik startı İskelesi’nden verilecek

Giriş Tarihi: 24.4.2016
52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu bugün başlıyor

Dünyanın sayılı yarışlarından biri sayılan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bugün -İstanbul etabıyla start alacak. Uluslararası Bisiklet Birliği takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan organizasyonun ilk günü İskelesi'nden verilecek sembolik startla başlayacak. 129,2 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabının resmi başlangıcı ise Barbaros Bulvarı'nda yapılacak. Boğaziçi Köprüsü'nü geçip Beykoz'a yönelecek bisikletçiler, daha sonra tekrar Avrupa yakasına dönüp, tarihi yarımadada pedal çevirerek turu bitirecek.

8 GÜN SÜRECEK

İstanbul-İstanbul etabıyla başlayacak zorlu yarış, 8 günde geçilecek 8 farklı etabın ardından 1 Mayıs Pazar günü 'de sona erecek. Ekipler, ikinci etap için Kapadokya'ya geçecekler. Organizasyonda 16 takımdan 128 sporcu yer alırken, 8 etap sonunda toplam bin 265,7 kilometre yol kat edilecek.

BU YOLLARA DİKKAT

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle bugün bazı yollar kapalı olacak. Tur için Beşiktaş, Barbaros Bulvarı, Boğaziçi Köprüsü'nün bir şeridi, buradan Beykoz'a uzanan sahil yolu şeridi, Beykoz Belediyesi'nin önü, Akbaba Köyü, Beykoz Korusu, Poyrazköy yolu, gidiş ve dönüşlerde, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Balat Hastanesi geçiş güzergâhı, Atatürk Bulvarı, Bozdoğan Su Kemeri güzergâhı gidiş-dönüşler, Çatladıkapı dönüşleri, Küçük Ayasofya Caddesi, Torun Caddesi ve bu güzergâhı müteakip At Meydanı 08.30 ila16.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Vodafone Yarı Maratonu nedeniyle Yenikapı- Eyüp dönüşünde bitiş noktası tekrar Yenikapı olarak belirlendi. Bugün Yenikapı-Eyüp arasındaki güzergâh trafiğe kapalı olacak. Vodafone Yarı Maratonu'nun startı elit atletler için 09.00, diğer atletler için saat 09.30'da verilecek. Yarışın tahmini bitiş saati 11.00 sularında olacak, 12.00'de ise ödül töreni yapılacak.

52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

FARKIMIZ ERDOĞAN

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a ne kadar teşekkür etsek az. Geçen sene caddede bisiklet bindi ve ülkedeki bisiklet algısını değiştirdi. Bununla birlikte sadece tur olduğu gün değil, turun öncesi, sonrası, medyası hepsini koyarak biz bir yere ulaşıyoruz. Ülkemizin Cumhurbaşkanının bisiklete binmesi bizi daha öne çıkardı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN