Nefes kestiler

Beşiktaş İskelesi’nden start alan 122 bisikletçi arasından erken sıyrılan Lampre Merida takımından Przemyslaw Niemiec son bölümde yakalansa da kazanmayı bildi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Nefes kestiler
52'nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tur'u 129.2 kilometrelik Spor Toto -İstanbul etabı ile başladı. Beşiktaş İskelesi'nden verilen startla birlikte 122 sporcu Barbaros Bulvarı'nı tırmanıp Boğaziçi Köprüsü'ne girdi. Köprü çıkışında ilk kopma başladı. 13 kişilik grup, ana grubu oluşturdu. 10'uncu kilometre geçilirken, 8 kişi pedal pedala geldi. Kazada; yaralanan ve yarış dışı kalan 4 sporcu hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası yeniden start verilen yarışta 20'nci kilometre geride kalırken bu kez 4 sporcu atak yaparak, farkı önce 38, sonra 54 saniyeye çıkardı. 35'inci kilometre geçilirken ön grubu yeni bir takım grubu izlemeye başladı. 52'nci kilometre geride kalırken ana grup, öndeki üçlüyü yakaladı. Böylece etap iki grup halinde sürmeye başladı.

NİEMİEC ÖNE FIRLADI
Bozdoğan Kemeri geçilirken 6 sırt numaralı Lampre Merida takımından Przemyslaw Niemiec atak yaptı. Beşli grup ise yavaş tempoyu sürdürünce ana gruba yakalandı. Niemiec, finişe 35 kilometre kala, 1 dakika 24 saniye kadar arayı açtı. Son metrelerde Niemiec kaçmaya çalıştı, grup ise kovaladı.

KEDİ-FARE OYUNU GİBİYDİ
Adeta bir kedi-fare oyunu gibiydi finiş öncesi durum... Niemiec, nihayet bir pedal resitali olarak sunduğu etabı birinci gelerek taçlandırdı. Derecesi 3 saat 10 dakika 19 saniye olarak tescil edildi. İlk etabın ikinciliğini Eugenio Goikoetxea takımından Jose Gonçalives, üçüncülüğü ise Paul Tabak takımından Marco Zanotti elde etti.

STARTI ORTAK VERDİLER
Startı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) Başkanı Brian Cookson, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu ve Gençlik Spor İstanbul İl Müdürü İbrahim İlhami Koç birlikte verdi.

TURKCELL İLE TUR HEYECANI
52'nci kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Turu'nun ve iletişim sponsoru olan Turkcell, bisikletseverlere eğlenceli bir gün yaşattı. İstanbul etabının finiş alanına kurulan 4.5G Teknoloji Çadırı'nda sporseverler sanal gerçeklikle turun keyfini çıkardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nefes kestiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN