Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siz de koşamayanlar için n

Giriş Tarihi: 1.5.2016 15:14 Güncelleme Tarihi: 1.5.2016 16:01
Siz de koşamayanlar için koşun

Wings for Life World Run için son bir haftaya girildi. Yakalama Aracı yola çıkmaya hazırlanırken, yarışmacılar da son hazırlıklarını yapmaya başladı. Omurilik araştırmalarını desteklemek üzere 2016 yılında üçüncü kez lacak olan Wings For Life Koşu’nun Türkiye ayağı 8 Mayıs 2016’da ’de gerçekleşecek.

nın dört bir yanında omurilik araştırmalarını desteklemek amacıyla lan Wings for Life Dünya Koşusu'nun Türkiye ayağı 8 Mayıs Pazar günü 'de gerçekleşecek. Yarışa bir hafta kala tüm çalışmalar devam ediyor. Yakalama Aracı, İzmir sokaklarında dolaşmaya şimdiden başlarken, katılımcılar da son hazırlıklarını yapıyor. Koşu, üçüncü yılında 34 ülke ve 100 binden fazla koşucu hedefiyle dünyanın en büyük yardım koşularından biri olan Wings For Life Dünya Koşusu'nda kayıtlar 3 Mayıs Salı günü sona erecek. 8 Mayıs'taki koşu için start İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda saat 14.00'de verilecek. 2015 koşusunda 3500 kişinin kayıt olduğu yarışta, bu sene hedef 5000 koşucuyla 34 üke içindeki en kalabalık koşulardan birini düzenlemek. Herkesin katılabileceği yarışta tekerlekli sandalye sporcuları da aynı anda yarışa başlayacak. Wings for Life World Run'ın Türkiye ayağı bugüne kadar İzmir'de yapılan en büyük koşu olma özelliğine de sahip olacak.

BENZERSİZ BİR KOŞU DENEYİMİ

Wings for Life World Run farklı formatı da koşucular için ayrı bir deneyim yaratıyor. Koşucuların tüm dünyada aynı anda koşmaya başlamasından tam 30 dakika sonra, sabit bir hızla ilerleyen yakalama aracı, sporcuları takip etmeye başlıyor. Yakalama aracının yanından geçtiği sporcu için yarış sona eriyor. Yakalama aracının en son yanından geçtiği sporcu, global şampiyon ilan ediliyor. Her yıl yükselen rekor mesafede de bu seneki yarışın hedefi 80 kilometre barajının üzerine çıkmak. Üst üste dünya şampiyonu olan Etiyopyalı Lemawork Ketema 2014'te 78 kilometre, 2015'te 79 kilometre koşmuştu

TÜM GELİRLER OMURİLİK ARAŞTIRMALARINA

Wings For Life World Run, Wings For Life Vakfı'nın omurilik araştırmalarına destek için organize ettiği bir yarış olarak dikkat çekiyor. Omurilik felcinin kalıcı tedavisine yönelik araştırmalar için 2004'te kurulan Wings For Life Vakfı'nın tek amacı omurilik felciyle ilgili araştırmalara kaynak sağlamak. Vakfın topladığı bağışların tamamı, omurilik tedavisi projelerine aktarılıyor. Wings For Life World Run'da ilk iki yılda 7 milyon Euro gelir toplanarak rekor bağışa ulaşıldı. 2016 koşusunun hedefi bu çıtayı daha da yukarı çekmek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siz de koşamayanlar için koşun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN