Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk ok Bosna’dan

Giriş Tarihi: 28.5.2016
İlk ok Bosna’dan

Türkiye’nin ilk spor kulüplerinden biri olan Okçular Vakfı’nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Uluslararası Fetih Kupası’nın başlangıç atışı ’in başkenti Saraybosna’dan yapıldı

Okçular Vakfı'nca bu yıl 4.'sü düzenlenen Uluslararası Fetih Kupası'nın tanıtım toplantısı 'in başkenti Saraybosna'da yapıldı. Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Milletvekili Haydar Ali Yıldız, geçen yıl ilk okun Hakkari'den atıldığını hatırlatarak, "Şimdi de Saraybosna'dayız... Bir ruh ve beden disiplini olan okçuluğun bu coğrafyada yaygınlaşması en büyük amacımızdır" diye konuştu. Mütevelli Heyeti Üyesi ve Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da, Vakfın yetiştirdiği sporculardan ulusal ve uluslararası okçuluk camiasında sıkça söz edilmeye başladığını belirterek, "Okçular Vakfı altyapısıyla, teknik imkanları ile dünyada eşi benzeri olmayan birçok uygulamayı hayata geçirmiş ve geçirmeye devam edecektir. Olimpiyatlarda kurulacak kürsüde, buradan yetişen sporcularımızı göreceğimiz günler hiç de uzak değil. Buna tüm kalbimle inanıyorum" dedi.

?HOCALARIN HOCASI HYUNG-TAK GELDİ
Kupada 44 ülkeden toplam 455 okçu yarışıyor. Yarışmalarda 20 ülkeden 128 modern okçu, 24 ülkeden de 327 geleneksel okçu dereceye girmek için ok atıyor. Fetih Kupası'nın bu yılki özel konuğu ise okçulukta hocaların hocası olarak tanınan Güney Koreli Kim Hyung- Tak oldu. Yarınki finaller TRT Spor'dan naklen yayınlanacak.

BARIŞ İÇİN OK ATTILAR
Toplantı sonrasında Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız ile Mütevelli Heyeti Üyesi ve Dünya Etno Sporları Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, tarihi Hüsrev Bey Medresesi'nin bahçesinde kardeşlik ve için "Ya Hak" diyerek hedefe ok attılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk ok Bosna’dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN