Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeye karşı

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Darbeye karşı omuz omuza

Taraftar grupları, yarın Taksim’de darbe girişimini protesto etmek için buluşuyor

Futbol kulüplerinin taraftar grupları, "Darbeye karşı " başlığı altında bildiri yayımlayarak, yarın Taksim'de darbe girişiminin protesto edileceğini duyurdu. Bildiride, "Vatan için her zaman birlik olalım, rekabeti tribünde bırakalım" mesajı verildi.

RİO'DAN ÖNCE GAZİ MECLİS'TE
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milli Tenisçi Çağla Büyükakçay'ı kabul etti. Bakan Kılıç, sosyal medya hesabında, "Büyükakçay'ı Gazi Meclisimiz'de ağırladık. Hain darbeciler karşısında dimdik duran milli sporcularımızın Rio2016'da ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz" dedi. Bu arada Bakan Kılıç'ın başkanlığındaki spor camiasından oluşan bir heyet bugün TBMM'yi ziyaret edecek.

Spor dünyası nöbette
Cumhuriyeti'ne yapılan darbe girişimi karşısında spor dünyası da tek yumruk oldu. Eski, yeni bütün sporcular da 'demokrasi nöbetine' katıldı. Halil Mutlu, Yılmaz Vural, Alpay Özalan gibi isimler de Ankara Kızılay'da yerlerini aldı.

SKANDAL MESAJA ÖFKE SELİ
Hain darbe girişimini iki cümlelik mesajla zoraki kınayan TSYD'nin Başkanı Oğuz Tongsir dün Twitter'da çirkin bir mesaja imza attı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir'in, dün sosyal medya hesabından attığı bir tweet büyük tepki gördü. Başkan Tongsir'in, "Tankın önüne nasıl atlamışlarmış? Yahu bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar. Devleti için tank mank vız gelir..." paylaşımı sosyal medyada adeta olay oldu. Birçok takipçi, "Senin espri dediğinden 250 vatandaşımız şehit oldu. Kelimelerini seçerek kullan", "Böyle bir yorum olamaz" "Sen ne terbiyesiz birisin" "Hemen o görevden istifa et" "Demokrasiye sahip çıkan milletimiz ile kimse dalga geçemez" "Bu adamı görevden alın", "Böyle bir adam nasıl TSYD'nin başkanı olur, halkla alay ediyor", şeklinde tepkilerini dile getirdi. Tongsir, tepkiler nedeniyle olay tweetini kısa sürede silmek zorunda kaldı.

DESTANA ÇİRKİN BENZETME!
Tongsir, FETÖ'nün darbe girişimi karşısında vatan ve demokrasi için kendilerini tankların önüne atan halkın kahramanlığı ile alay etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeye karşı omuz omuza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN