Kırkpınar'da yarı finalistler belli oldu

Giriş Tarihi: 24.7.2016 14:50 Güncelleme Tarihi: 24.7.2016 14:52
Kırkpınar'da yarı finalistler belli oldu

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Recep , Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz ve Ali Gürbüz, yarı finale yükseldi

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yapılan başpehlivanlık müsabakalarında Recep , Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz ve Ali Gürbüz, yarı finale yükseldi.

Edirne'deki Sarayiçi Er Meydanı'nda gerçekleştirilen başpehlivanlık müsabakalarında, çeyrek finalde eşleşen Salih Erinç-Şaban Yılmaz, Ali Gürbüz- Okulu, İsmail Koç-Mehmet Yeşil Yeşil ve Serhat Balcı-Recep Kara, yağlanmalarının ve kol bağlamalarının ardından peşreve çıktı, güreşe tutuştu.

Güreşçilerden Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil ve Şaban Yılmaz, rakiplerini kısa sürede yenerek üst tura çıktı.

Final gibi güreş

Erken final olarak nitelenen Ali Gürbüz-Orhan Okulu eşleşmesinde büyük heyecan yaşandı.

Ali Gürbüz, sık sık Orhan Okulu'nun el enselerinin kasti olarak yüzüne geldiğini kuleye bildirdi. Kule hakemliği de faullü güreştiği için Orhan Okulu'ya sarı kart verdi. Ali Gürbüz, Orhan Okulu'nun sık sık başvurduğu iç kasnaktan çevireceği oyunları boy avantajını da kullanarak boşa çıkardı.

Ali Gürbüz'ün de pasif güreştiği için ihtar aldığı mücadelenin normal süresinde galip çıkmayınca, puanlama bölümüne geçildi. Bu bölümde de iki güreşçi birbirine üstünlük sağlayamadı. puan uygulanmasında Ali Gürbüz, müsabakanın 72. dakikasında Orhan Okulu'yu yenmeyi başardı.

Bu sonucun ardından Ali Gürbüz, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil ve Şaban Yılmaz'ın ardından yarı finale yükselen son isim oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar'da yarı finalistler belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN