Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlkleri yaşayacağız

Rio’da Türk gazetecilerle buluşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Her şey şu anda yolunda. İlk kez katılma hakkı elde ettiğimiz branşlar var. İnşallah, farklı ilkleri yaşamaya da devam ederiz” dedi

Giriş Tarihi: 6.8.2016
İlkleri yaşayacağız
31. Yaz Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak Rio'da Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Müsabakalara katılacak 105 kardeşimize başarılar diliyorum. Ümidimiz en iyi şekilde ülkemizin kardeşlerimiz tarafından temsil edilmesi. Şu ana kadar iyi gidiyor her şey. Tabii ki büyük organizasyonlar olduğu için bazı eksiklikler olabilir ama Brezilya en iyi şekilde ev sahipliği yapacaktır" şeklinde konuştu. Rio kadrosundan memnun olup olmadığı yönündeki soruya Bakan Kılıç, "2012'den sonra yaşadığımız süreci düşürsek, katılımımız ve beklentilerle ilgili durumumuz iyi. İlk kez katıldığımız branşlar var. Dolayısıyla bir ilkin yaşandığı bir olimpiyat. İnşallah, farklı ilkleri yaşamaya da devam ederiz" cevabını verdi.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERME ŞANSI HAYDİ PERİLER

Olimpiyat'ın spor camiasının içindeki birçok insanla görüşme imkanı sunduğunu da belirten Kılıç "15 Temmuz gecesi 'deki FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrasında en büyük spor organizasyonu olan olimpiyatlardayız. Burada Türkiye'nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu, milletimizin ne kadar büyük millet olduğunu, demokrasiye, hukuka, nasıl sahip çıktığını tüm dünyaya tekrar gösterme imkanımız olacak" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkleri yaşayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN