Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor

'da camilerde Kuran kursuna katılan çocuklar, dini eğitimlerinin ardından spor yaparak eğlenceli vakit geçiriyor.

Giriş Tarihi: 7.8.2016 13:52
Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan, 81 ilde gençlik hizmetleri ve spor il müdürlükleri ile il müftülükleri aracılığıyla hayata geçirilen proje kapsamında 5-18 yaş aralığındaki çocuklar camilerde yaz Kuran kurslarında dini eğitimin ardından spor yapıyor. Proje kapsamında çocuklara, sporu sevdirmek, serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak, sosyal aktivitelere katılımı artırmak amaçlanıyor.

Antalya'da Osman Gazi Camisi'nde Kuran kurslarına katılan çocuklar kursun ardından spor yaptı. Antrenörler ve imamın bulunduğu spor etkinliğinde çocuklar, 1 saat spor yaparak eğlenceli vakit geçirdi. Osman Gazi Camisi'nde denge ve koordinasyon, beceri gelişimiyle spor yapan çocuklar da uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, "Bu organizasyonda amaç çocuklarımıza sporu sevdirmek, spora teşvik etmek, sporun sağladığı takım ruhu ile hareket etmelerini öğretmek, arkadaşlık ve dostlukların gelişmesini sağlamak. Bu değerleri kazanmanın en iyi yollarından biri spor. Kuran kurslarına gelen öğrencilere, camilerde spor yapma imkanı sağlamış olduk. Bu, çocuklarımızın hem din hem de spor eğitimini almalarını sağlayan bir projedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar hem kuran öğreniyor hem spor yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN