Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama’ya golfte avans vereceğim

Antalya’da yapılacak golf turnuvası Turkish Airlines Open 2016’nın basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Obama bu yıl geleceğinin sözü vermişti. Ona benden 4 atış avans” dedi

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Obama’ya golfte avans vereceğim
Profesyonel Golfçüler Birliği (PGA) European Tour'un final serisi ayaklarından Turkish Airlines Open 2016 için basın toplantısı dün Belek'te Regnum Carya Golf Resort Otel'de yapıldı. Toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bir yıl önce buradaki G20 Liderler Zirvesi'nde birçok dünya lideri golf oynadı. ABD Başkanı Obama oynayamadı ama başkanlığı bitince geri geleceğini söyledi. Benimle oynarsa ona 4 atışlık avans vereceğimi ifade etmiştim" dedi. Türk Hava Yolları'nın, golfün yanı sıra basketbol ve futbolu da desteklediğini kaydeden Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir futbol destekçisi ama bütün spor faaliyetlerini de destekliyor. Golfle ilgili kampanyalara desteklerini sağlıyor. Başbakan Binali Yıldırım ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Akif Çağatay Kılıç'a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

WESTWOOD: NE KORKMASI ÇOK EĞLENECEĞİZ
Toplantıda konuşan İngiliz oyuncu Lee Westwood, Türkiye'ye beşinci defa geldiğini belirterek, "İstanbul ve Antalya'yı gördüm, buralarda hava her zaman güzel olur. Çok fazla şikayet edeceğim bir şey yok" derken güvenlikle ilgili soruya ise, "Hiçbir korku yaşamıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Yaşadığımız dünyada, hemen hemen her yerde, her an her şey olabilir. Türkiye de farklı bir ülke değil. Türkiye'ye gelmekle ilgili güvenlik konusunda endişe yaşamadım. Eminim tüm oyuncular çok eğlenecekler" yanıtını verdi.

AĞAOĞLU: 8 AYLIK ÇOCUK BURADA
Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, turnuvaya güvenlik gerekçesiyle gelmeyenleri topa tuttu: "Sen lider oyuncu olarak sivrisineği bahane ediyorsun. Hay sivrisinekler soksun seni. Şimdi bakıyorsunuz masterın şampiyonu burada. Lee Westwood 5 senedir arka arkaya burada, sadece kendileri değil aileleri burada. Danny Wiyyett'in 8 ayık çocuğu burada. Şimdi Danny'nin hayatı diğerlerinden daha mı ucuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama’ya golfte avans vereceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN