Misafirperverliğimizi dünya görecek

Giriş Tarihi: 12.7.2017
Misafirperverliğimizi dünya görecek

Bakan Kılıç, “Olimpiyatı elimizden almak isteyenler en kalabalık kafilelerle Samsun’a geliyor. Terörü bahane ederek itibarımızı sarsmaya kalkışanlara Türk misafirperverliğini yine göstereceğiz” dedi

Gençlik ve Spor Bakanı , 18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun'da yapılacak Türk ve dünya sporu için çok önemli organizasyonlardan biri olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları hakkında Sabah'a önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında, "Türkiye güvenli bir ülke değil" algısı yaratmaya çalışan ve Deaflympics 2017'nin ev sahipliğinin Türkiye'nin elinden alınmasını isteyen ülkelerin Samsun'a en kalabalık kafilelerle geldiklerini ifade eden Bakan Kılıç, "Bir takım terör unsurlarını bahane ederek Türkiye'nin itibarını sarsmaya kalkışan ülkelere Samsun'da her zaman olduğu gibi Türk misafirperverliğini göstereceğiz" dedi. İşte Bakan Kılıç'tan SABAH'a özel açıklamalar:

97 ÜLKEDEN 3 BİN SPORCU AĞIRLAYACAĞIZ
"6 kıta, 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu, 21 branşta mücadele edecek. Delegeler ve antrenörlerle birlikte katılımcı sayısı 5 binin üzerinde... Dünya sporunun çekim merkezi olan Türkiye, Deaflympics 2017 ile birlikte organizasyon düzenleme konusundaki tecrübesini ve becerisini tüm dünyaya bir kez daha sergileyecek. Türkiye'yi son dönemde uluslararası arenada zor durumda bırakmaya çalışanlara karşı en güzel cevabı Deaflympics 2017 kapsamında tüm dünyaya göstereceğiz. Türkiye'nin özellikle yurt dışında itibarını sarsmaya çalışanlara en güzel yanıtımızı, yaptığımız ev sahipliğimizle göstereceğiz. Bazı çirkin ve yakışıksız muamelelerde bulunanların bizden öğreneceği çok şey var..."

TAM 5 BİN KİŞİ İŞARET DİLİ ÖĞRENDİ
"Biz, Deaflympics'in merkezinde işitme engelliler olduğunun bilincindeyiz. Sporcuların ve katılımcıların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gönüllülerden sağlık çalışanlarına, hava yolu kabin görevlilerinden Samsun esnafına kadar yaklaşık 5 bin kişi uluslararası işaret dili öğrendi. Maskotumuz Çakır da dünyanın konuşabilen ilk maskotu. Bu süreçte her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a teşekkürlerimi sunuyor, tüm Samsun'u ve tüm Türkiye'yi Türk spor tarihinin en büyük organizasyonunun parçası olmaya davet ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Misafirperverliğimizi dünya görecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN