İstanbul, için gün sayıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından bu yıl ilk kez uluslararası statüde düzenlenecek ’ne 25 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 5.9.2018 15:19
İstanbul, Uluslararası Su Sporları Festivali için gün sayıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul'un, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve ilgili 6 federasyonla işbirliği içerisinde bu yıl ilk kez uluslararası statüde düzenleyeceği İstanbul Su Sporları Festivali, 8-9 Eylül tarihleri arasında Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda 40 bin metrekarelik bir alan üzerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Su Sporları Festivali'ne; Rusya, İspanya, Arjantin, Almanya ve İngiltere'nin de aralarında 25 ülkeden 130'u yabancı uyruklu olmak üzere 2 bin 500 sporcunun katılacağı öğrenildi. Festivalde, 9 ayrı branşta ulusal ve uluslararası yarışlar ve turnuvalar düzenlenecek.

Uluslararası Su Sporları Festivali'nde; yüzme yarışı, dragon boat yarışları, kürek yarışı, yelken yarışı, sualtı yarışı, fly board şampiyonası, su jeti şampiyonası, çocukların ve engellilerin de su sporlarında kendilerini gösterdikleri monopalet yarışı ve su topu branşında uluslararası yarışmalar gerçekleştirilecek.

7'DEN 70'E KEYİFLİ BİR HAFTA SONU

7'den 70'e herkesin keyifli vakit geçireceği festivalde, sporcular yarışırken İstanbullular ise tüm bu yarışları ücretsiz takip edebilecek, birbirinden renkli etkinliklere katılabilecek.

Extreme su sporları gösterileri, yarışmalar, konserler, canlı müzikler, sahne etkinlikleri, deniz üstü eğlenceleri, kara etkinlikleri ve daha birçok aktiviteyle 4. Uluslararası Su Sporları Festivali, 100 bin ziyaretçiyi ağırlayacak. Sabah 09.00'da başlayan etkinlikler akşam 21.00'e kadar sürecek.

Festival kapsamında 8 Eylül Cumartesi günü Yusuf Güney ve 9 Eylül Pazar günü ise Erdem Kınay - Merve Özbey konserleri düzenlenecek. Konserlere ücretsiz katılım için https://online.spor.istanbul/maraton/aquas/visitorAqua internet sitesindeki formun doldurulması gerekiyor. Dileyen vatandaşların festival alanı giriş noktasında bulunan kayıt noktasından da kayıt olabilecekleri belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul, Uluslararası Su Sporları Festivali için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN